Więcej
  Strona głównaInstytucjeVII Sprzątanie brzegów Pilicy – podsumowanie

  VII Sprzątanie brzegów Pilicy – podsumowanie

  W sobotę, 6 kwietnia, po raz kolejny grupa pasjonatów zebrała się na Kempingu nad Pilicą, żeby chociaż trochę pomóc Matce Ziemi i usunąć ślady ludzkiej bezmyślności. Byli wśród nich przedstawiciele firm wypożyczających kajaki, pracownicy Grupy Żywiec Browaru w Warce oraz liczna grupa wolontariuszy niezrzeszonych.  W tym roku, po raz pierwszy, dołączyła do nas grupa działkowców z ogrodów działkowych Winnica Maki na Winiarach.

  Część uczestników akcji wystąpiła w specjalnie zaprojektowanych i zamówionych koszulkach które, mamy nadzieję, staną się znakiem rozpoznawczym naszej akcji.

  Zebraliśmy ponad 10m3 śmieci. Po pracy odpoczęliśmy na terenie Kempingu nad Pilicą przy tradycyjnym ognisku z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Na rozmowach czas zszedł nam do zmroku. Większość uczestników deklarowała udział w akcji za rok.

  W tym roku powstał na facebooku fanpage „Czyste brzegi Pilicy”. Są tam wspomnienia z poprzednich akcji oraz aktualne informacje. Chcemy zamieszczać na nim przez cały rok różnorodne materiały związane z ekologią. Zapraszamy do aktywności na tym forum.

  Dziękuję za wsparcie wszystkim, którzy pomogli w organizacji i w sprzątaniu. Browar Warka wyposażył wszystkich w worki i rękawice oraz kiełbaski na ognisko. Browar Rzemieślniczy BroWarka udostępnił na spotkanie pokaźną próbkę swoich wyrobów. Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. jak co roku podstawił kontenery i odebrał zebrany „towar”. Kemping nad Pilicą był bazą dla całego przedsięwzięcia. I najważniejsze podziękowania – dla wszystkich, którzy poświęcili swój czas. To jest bezcenne. Bez Was nic by się nie udało.

  Dziękuję

  Mirosław Bienias

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE