VII Sprzątanie brzegów Pilicy – podsumowanie

VII Sprzątanie brzegów Pilicy – podsumowanie

W sobotę, 6 kwietnia, po raz kolejny grupa pasjonatów zebrała się na Kempingu nad Pilicą, żeby chociaż trochę pomóc Matce Ziemi i usunąć ślady ludzkiej bezmyślności. Byli wśród nich przedstawiciele firm wypożyczających kajaki, pracownicy Grupy Żywiec Browaru w Warce oraz liczna grupa wolontariuszy niezrzeszonych.  W tym roku, po raz pierwszy, dołączyła do nas grupa działkowców z ogrodów działkowych Winnica Maki na Winiarach.

Część uczestników akcji wystąpiła w specjalnie zaprojektowanych i zamówionych koszulkach które, mamy nadzieję, staną się znakiem rozpoznawczym naszej akcji.

Zebraliśmy ponad 10m3 śmieci. Po pracy odpoczęliśmy na terenie Kempingu nad Pilicą przy tradycyjnym ognisku z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Na rozmowach czas zszedł nam do zmroku. Większość uczestników deklarowała udział w akcji za rok.

W tym roku powstał na facebooku fanpage „Czyste brzegi Pilicy”. Są tam wspomnienia z poprzednich akcji oraz aktualne informacje. Chcemy zamieszczać na nim przez cały rok różnorodne materiały związane z ekologią. Zapraszamy do aktywności na tym forum.

Dziękuję za wsparcie wszystkim, którzy pomogli w organizacji i w sprzątaniu. Browar Warka wyposażył wszystkich w worki i rękawice oraz kiełbaski na ognisko. Browar Rzemieślniczy BroWarka udostępnił na spotkanie pokaźną próbkę swoich wyrobów. Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. jak co roku podstawił kontenery i odebrał zebrany „towar”. Kemping nad Pilicą był bazą dla całego przedsięwzięcia. I najważniejsze podziękowania – dla wszystkich, którzy poświęcili swój czas. To jest bezcenne. Bez Was nic by się nie udało.

Dziękuję

Mirosław Bienias

Udostępnij:
← Współpraca Powiatu z producentami owoców Warka Biega… cały czas biega… →

Dodaj komentarz