Strona głównaOrganizacjeKS WarkaArcyważne zwycięstwo. KS Warka wygrywa z liderem!

Arcyważne zwycięstwo. KS Warka wygrywa z liderem!

Piłkarze KS-u Warka w sobotnie popołudnie zwyciężyli z liderem z Pionek 2:0 i wrócili na pozycję wicelidera!

Nasi zawodnicy już w 2 minucie objęli prowadzenie, po tym jak Kacper Zieliński po świetnym podaniu od Sebastiana Ząbkowskiego umieścił piłkę w siatce. Warecki zespół był tego dnia niezwykle skuteczny, gdyż w 37 minucie po drugim celnym strzale udało się uzyskać już dwubramkowe prowadzenie. Igor Mińkowski wykorzystał zagranie od Maksymiliana Vogtmana i nie dał szans bramkarzowi gości. W drugiej połowie pomimo sytuacji z obu stron nie obejrzeliśmy już żadnej bramki.

Należy pochwalić wareckich graczy za bardzo duże zaangażowanie i wolę walki, co przełożyło się na przewagę na murawie i pokonanie lidera, który po raz pierwszy tej wiosny stracił punkty.

KS Warka 2:0 Proch Pionki

Bramki: 2min. Kacper Zieliński, 37 min. Igor Mińkowski

Skład: 1. Sładkowski – 4. Szydło (75′, 10. Janczewski), 18. Wierzbicki, 23. Lewecki, 21. Głogowski – 7. Ząbkowski, 13. Mińkowski (46′, 5. Słomiński), 14. Witan (kpt), 6. Majewski, 16. Zieliński – 9. Vogtman (87′, 17. Witkowski)

Sobotnie zwycięstwo pozwoliło wrócić nam na 2 miejsce w tabeli oraz zniwelować stratę do Prochu do 4 punktów. Kolejne spotkanie KS rozegra w niedzielę o 11.00 w Kazanowie. Walka o awans trwa!