Więcej
  Strona głównaInstytucjeSzansa rozwoju dla Kół Gospodyń Wiejskich!

  Szansa rozwoju dla Kół Gospodyń Wiejskich!

  Od 2018 roku powstają jak grzyby po deszczu Koła Gospodyń Wiejskich. Grupy mieszkańców, głównie kobiet z terenów wiejskich organizują się, by działać na rzecz swojego sołectwa. Takich kół na terenie powiatu grójeckiego jest już ponad 20, w tym również na terenie Gminy Warka.

  Koła Gospodyń Wiejskich, mają piękną tradycję, maluje się przed nimi też wspaniała przyszłość – ale jeszcze więcej do zrobienia.

  Zrzeszenia te uzyskały prawo do prowadzenia działalności gospodarczej czy sięgania po środki zewnętrzne, są pełne energii do działania, często jednak nie wiedzą jak pozyskiwać fundusze i nie mają doświadczeń w realizacji projektów oraz nie są znane szerzej na forum gminy czy powiatu.

  Od maja Stowarzyszenie W.A.R.K.A. będzie wspierać Koła Gospodyń Wiejskich – zorganizują dla nich szkolenia m.in. z pisania wniosków oraz przyznają fundusze w konkursie grantowym na realizację ich pomysłów, odbędzie się także spotkanie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Grójcu.

  To wszystko dzięki dotacji pozyskanej z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Partnerem projektu jest Powiat Grójecki.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE