Więcej
  Strona głównaOrganizacjeKS WarkaKS Warka U12 zwycięża z Bronią Radom

  KS Warka U12 zwycięża z Bronią Radom

  Młodzi piłkarze KS Warka U12 po nieudanym początku rundy wiosennej zaczynają grać coraz lepiej!  W miniony weekend pokonali na wyjeździe Broń Radom (3:0) w ramach rozgrywek Radomskiej Ligi Młodzików.

  Pierwszy mecz rundy wiosennej młodym zawodnikom nie poszedł najlepiej. Na własnym boisku przegrali 1;3 z Młodzikiem Radom. Jednak trzeba brać pod uwagę, że mecz inauguracyjny jest zazwyczaj bardzo trudny. Długa zima, śnieg, mróz i brak boiska ze sztuczna nawierzchnią nie pozwalały trenować i przygotować się na czas do rozgrywek w rundzie wiosennej. Jednak pierwszy nieudany występ dla młodych piłkarzy z Warki jest już tylko złym wspomnieniem.   W drugiej kolejce rundy wiosennej KS Warka pewnie zwyciężył z UKS Lipie (11:0), poprawiając w ten sposób nastroje w drużynie. Mecz mógł się skończyć jeszcze większym wynikiem, lecz chłopcy nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji, a  trener dał szanse gry wszystkim zawodnikom w drużynie.

  W miniony weekend, w trzecim spotkaniu Ligi Młodzików drużyna KS Warki U12 zwyciężyła z Bronią Radom 3:0. Mecz został rozegrany w sobotę, w trudnych warunkach atmosferycznych – było gorąco i duszno co mocno utrudniało grę obydwu drużynom. Pierwszą bramkę na konto Warki strzelił Kacper Zieliński i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. W drugiej odsłonie meczu Broń Radom – chcąc odrobić straty – przystąpiła do ataku stwarzając groźne sytuacje pod bramka Warki. Po jednej z takich akcji i odważnej interwencji kontuzji kolana doznał bramkarz Klaudiusz Walczak. Młodzi warczanie bronili się jednak dzielnie – skutecznie odpierali ataki przeciwników i sami stwarzali dogodne  sytuacje strzeleckie. Dwie z nich wykorzystał Dawid Kostrzewa i KS warka wyszła na trzy bramkowe prowadzenie. Pod koniec meczu zawodnicy obydwu drużyn byli bardzo zmęczeni, trudy walki i pogody wszystkim dały się we znaki. Młodzi piłkarze z Radomia jednak się nie poddawali i wciąż atakowali, lecz tego dnia bramkarz KS’u Krystian Bogumił był nie do pokonania. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3:0 dla Ks Warki. Trener Grzegorz Dacka po meczu nie krył zadowolenia ze wszystkich swoich zawodników i wygranej, gdyż udał się rewanż za jesienną jednobramkową przegraną.

  W następnej kolejce warecką drużynę młodzików czeka bardzo trudny mecz z liderem ligi Radomiakiem Radom. KS Warka zaprasza kibiców  na mecz już w sobotę, a wszystkich zainteresowanych grą w piłkę nożną na treningi.

   

  NAJPOPULARNIEJSZE