Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejZgraja Sarmacka na Vivat... Pułaski

  Zgraja Sarmacka na Vivat… Pułaski

  Jeśli chcesz miło spędzić niedzielne popołudnie i wieczór – 7 lipca, sam, z rodziną lub przyjaciółmi koniecznie musisz udać się na Piknik Vivat Pułaski. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

  Vivat Pułaski to piknik o charakterze historycznym. Dlatego nie mogłoby na nim zabraknąć grup rekonstrukcyjnych. Dzięki nim będziemy mogli przenieś się do czasów naszego bohatera Kazimierza Pułaskiego, ale i nie tylko. Zaproszone grupy rekonstrukcyjne podczas pokazów historycznych będą prezentować staropolskie tradycje, a także walki na szable.

  Jedną z zaproszonych grup jest Małopolska Zgraja Sarmacka. To miłośnicy broni białej i historii. Ich celem jest pielęgnacja tradycji poprzez uczestnictwo w rekonstrukcjach historycznych oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się szablą. Poprzez warsztaty edukacyjne, szkolenia plenerowe w przejrzysty i łatwy sposób docierają do zainteresowanych grup chcących poznać dawne tradycje i kunszt walki szablą, rapierem lub mieczem. Cała Zgraja uczestniczy w zajęciach szkoły szermierki zdobywając umiejętności w walce bronią dawną z elementami szermierki scenicznej – pokazowej.

  Do Warki przybędą w 12 osobowym składzie podczas ich pokazów nie zabraknie pojedynków szermierczych, będą strzały z armaty vivatówki i pistoletów. Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w warsztatach szermierczych lub też powalczyć na bezpieczne szable piankowe. Małopolska Zgraja Sarmacka będzie miała również swoje obozowisko, będzie tam prezentować dawne umundurowania, będą opowieści o dawnym życiu żołnierzy, o tym czym się zajmowali i jak spędzali czas wolny.

  Pokaz Małopolskiej Zgrai Sarmackiej już 7 lipca w Parku na Winiarach podczas pikniku Vivat Pułaski. Zaczynamy o 15 na warckim rynku skąd, w jedynej w Polsce „Paradzie Pułaskiego” wszyscy wyruszymy do Parku na Winiarach gdzie od 16 do 21 trwać będzie piknik. Do zobaczenia!

   

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE