17.5 C
Warka
poniedziałek, 26 września, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucje3 Konkurs Wieńców Dożynkowych we Wrociszewie

  3 Konkurs Wieńców Dożynkowych we Wrociszewie

  Proboszcz parafii Wrociszew oraz Stowarzyszenie Made in Bończa zapraszają do udziału w parafialnym konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”.

  Głównym celem Konkursu jest upowszechnianie i kultywowanie tradycji wykonywania wieńców oraz promowanie dorobku kulturowego wsi. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, rad sołeckich, osób indywidualnych, słowem do wszystkich parafian, którzy chcą podziękować za plony i ocalić od zapomnienia naszą piękną rolniczą tradycję.

  Wykonane prace należy dostarczyć do kościoła parafialnego we Wrociszewie 15 sierpnia przed Mszą św. o godzinie 12. Wieńce zostaną poświęcone i wezmą udział w uroczystej procesji. A po Mszy św. nastąpi ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

  Regulamin konkursu na tablicy informacyjnej przed kościołem we Wrociszewie oraz na profilu fb Stowarzyszenia.

  Stowarzyszenie Made in Bończa

  konkurs dożynki
  Avatar photo
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE