„SpłyWarka” jakiej jeszcze nie było

„SpłyWarka” jakiej jeszcze nie było

Tegoroczny, VIII Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”, który odbył się w Warce 27 lipca jest już historią… ale jaką historią!

Pierwszy Konkurs Piosenki wyłonił spośród 13 wykonawców z całej Polski zdobywcę historycznego pierwszego Grand Prix. Został nim kielecki zespół „Zmiana Czasu”. 1 miejsce zdobył Jarosław Tomaszewski, 2 – Mateusz Rulski Bożek, 3 – zespół „Bez Zgrzytu”, a wyróżnienia: Marcin& Karol, Michała Radzikowskiego oraz MuzyKuny. (Więcej o Konkursie – kliknij tutaj)

Festiwal i prawdziwa uczta muzyczna dla miłośników piosenek z nurtu „krainy łagodności” rozpoczął się wręczeniem nagród i krótkimi prezentacjami muzycznymi laureatów konkursu. Następnie zaprezentowali się wareccy współorganizatorzy imprezy – zespół „Ostatnia Paczka” w składzie Leszek Owczarczyk, Sławomir Klimczuk i Bogdan Sabała oraz zespół „Bez Cienia Ciszy” w składzie Dariusz Rączka i Grzegorz Kalbarczyk.

Zanim na scenie rozpoczęły się prezentacje muzyczne gwiazd wieczoru czyli zespołów „Czerwony Tulipan” i „Grupy na Swoim” Pilicą spłynęły wehikuły w ramach V Spływu na Byle Czym. Nagrodę Główną przyznaną przez Komisję zdobyła załoga „Cała naprzód ku nowej przygodzie – młodzież z Bończy”. Nagroda Publiczności trafiła zaś do „Wichradzkiego Raju”. Wyróżnienie otrzymała załoga „Trolle z Wanna Landii”. (Więcej o Spływie – kliknij tutaj)

Aż do późnych godzin trwały koncerty na muzycznej scenie „Kempingu nad Pilicą”. Zespół Czerwony Tulipan” z liderem Stefanem Brzozowskim zaprezentował zarówno swoje największe przeboje tj. „Jedyne co mam”, „Olsztyn kocham”, „Zatańczymy na moście”, „Stukot kół” jak i utwory z najnowszej płyty „Błędne koło” wydanej w 2018 roku. Na finał wystąpiła „Grupa na Swoim”, która swoimi piosenkami turystycznymi i góralskimi rozkręciła warecką publiczność do tego stopnia, że tytuł wydanej przez zespół w tym roku płyty „Wpół do pierwszej” okazał się wyrocznią i właśnie o tej godzinie zakończył się Festiwal „SpłyWarka 2019”.

O wyjątkowości tegorocznej imprezy świadczy również fakt iż spotkanie z muzyką turystyczną w Warce trwało nie jak dotychczas 1 dzień ale aż 3. W piątek w „Skrzynce Kontaktowej” na wareckim rynku zaprezentowało się 6 wykonawców biorących udział w Konkursie Piosenki: zespół „JAK”, Michał Radzikowski, Krzysztof St. Karasiński, Wojtek Socha z Szymonem Pocheciem, „Bez Zgrzytu” i „MuzyKuny”. W niedzielę natomiast w „Skrzynce” zaprezentowali swoją twórczość Mateusz Rulski Bożek, Dawid Zaworski oraz zespół „Bez Cienia Ciszy”.

I Konkurs Piosenki wraz z VIII Festiwalem Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” Patronatem Honorowym objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak oraz Burmistrz Warki Dariusz Gizka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (galeria na dole strony) autorstwa Rafała Donicy. Zdjęcia z Konkursu oraz Spływu na Byle Czym są zamieszczone pod artykułami zlinkowanymi powyżej w tekście.

ORGANIZATOR

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”

WSPÓŁORGANIZATORZY

 • Zespół „Ostatnia Paczka”
 • Dariusz Rączka (Zespół „Bez Cienia Ciszy”)

PARTNERZY

 • Urząd Miejski w Warce
 • Starostwo Powiatowe w Grójcu
 • Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
 • Kemping nad Pilicą
 • Restauracja FUM
 • Buskie Samorządowe Centrum Kultury

PATRONAT MEDIALNY

 • POLSKIE RADIO RZESZÓW – Audycja „Mikroklimat”
 • RADIO OSTROWIEC – Audycja „Synkopa słowa”
 • RADIO MUZYCZNA CYGANERIA – Audycja „Pod wielkim dachem nieba”
 • ECHO DNIA
 • JABŁONKA
 • NASZE DNI
 • KURIER WARECKI
 • grojeckie24.pl
 • warka24.pl
 • gminawarka.pl

SPONSORZY

 1. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
 2. Starostwo Powiatowe w Grójcu
 3. Gmina Warka
 4. KLONDAIK – Grzegorz Więckowski
 5. DWA JABŁKA
 6. DELTIMA – Włodzimierz Przybylski
 7. TRANS-MED – Dariusz Witkowski
 8. DEWELOPER – Janusz Lipka
 9. GRUPA ŻYWIEC S.A. Browar w Warce
 10. Usługi Budowlane Zbisław Zatorski
 11. DONIMET – Producent Drzwi Specjalistycznych
 12. ABC DZIECKA – Jarosław Cendrowicz
 13. TANK-OIL – Dariusz Szynkiewicz
 14. Gabinet Weterynaryjny HAU MIAU
 15. DROXAN Drogerie – Dariusz Kwaśnik
 16. CEMTEX – Mirosława Matulka
 17. MA-KOLOR-EKO – Marzena i Dariusz Bobrowscy
 18. ADDESIGNER.PL Agencja Reklamowa
 19. Stowarzyszenie MADE IN BOŃCZA
 20. BroWarka – Browar Rzemieślniczy
 21. SERWIS OPON – Robert Sikorski
 22. RG FINANSE – Rafał Gorgoń
 23. Gabinet Stomatologiczny Dorota Siedlecka
 24. Restauracja KOCIOŁEK
 25. Pizzeria BIESIADOWO
Udostępnij:
← Aktywne lato w Warce trwa! Posłuchaj zdobywców Grand Prix "SpłyWarki" - zespół "Zmiana Czasu" →

Dodaj komentarz