Cała naprzód ku nowej przygodzie… przez Bończę aż do Raju… wichradzkiego

Cała naprzód ku nowej przygodzie… przez Bończę aż do Raju… wichradzkiego

Kolejna, piąta już edycja „Spływu na Byle Czym Rzeką Pilicą” za nami. Do wspólnej zabawy 27 lipca zgłosiły się tym razem 3 drużyny: „Wichradzki Raj”, „Trole z Wanna Landii” oraz „Cała naprzód ku nowej przygodzie – Młodzież z Bończy”.

Mimo iż pogoda spłatała figla i opóźnienie startu sięgnęło godziny wszystkie drużyny czekały w gotowości i wystartowały zgodnie z planem. Licznie przybyła publiczność miała możliwość podziwiać niezwykłą pomysłowość i staranność wykonania pływających wehikułów.

Komisja Konkursowa, w skład której weszli dyrektorzy trzech instytucji kultury (Joanna Jatymowicz – MGBP w Warce, Elwira Kozłowska – KDK w Kozienicach, Andrzej Zaręba – Dworek na Długiej w Warce) oraz dwóch lokalnych artystów (Sławomir Ragan, Dariusz Rączka) wyłoniła zdobywcę „Nagrody Głównej”. Tylko o jeden punkt tradycyjna papierowa łódka „Cała naprzód ku nowej przygodzie – Młodzież z Bończy” pokonała „Wichradzki Raj” zdobywając tym samym czek o wartości 1000zł.

Drużyna z Wichradza płynąc na wyspie z Adamem i Ewą oraz wężem rozdawała publiczności zakazany rajski owoc – jabłka. Pomysł wehikułu ze smacznymi owocami spotkał się z uznaniem uczestników zabawy dzięki czemu to właśnie ta drużyna przytłaczającą większością (ponad 70% głosów) zdobyła „Nagrodę Publiczności” i czek o wartości 500zł.

Podczas tegorocznej edycji „Spływu na Byle Czym” żadna drużyna nie była przegrana. Organizator postanowił przyznać specjalne wyróżnienie i nagrodę wysokości 200zł drużynie „Trolle z Wanna Landii” w której wanną płynęli tata z córką.

Gratulujemy zwycięzcom oraz zapraszamy za rok do wzięcia udziału w kolejnej, szóstej już edycji konkursu.

Organizatorem V „Spływu na Byle Czym Rzeką Pilicą”, który odbył się przy okazji VIII Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” jest Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”. Zabezpieczenie zapewniło OSP Warka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Rafała Donicy

Udostępnij:
← "Czas na Miłość" w Kinie Plenerowym "na Skrzynce" 3 Konkurs Wieńców Dożynkowych we Wrociszewie →

Dodaj komentarz