Więcej
  Strona głównaBlogi301 kolarzy wystartowało w wareckim wyścigu!

  301 kolarzy wystartowało w wareckim wyścigu!

  25 sierpnia Warka stała się polskim centrum kolarstwa… Wszystko za sprawą III Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego oraz 13 etapu wyścigu ŻTC Bike Race. W sumie aż 301 zawodników z całej Polski zjawiło się na starcie aby rywalizować o zwycięstwo. Impreza kolarska połączona była z piknikiem kończącym „Aktywne Lato w Warce”.

  Rywalizację jako pierwsi rozpoczęli kolarze startujący w III Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, którzy rywalizowali na dystansie 58 km. Więcej o tym wyścigu – kliknij tutaj.

  Tuż po „mundurowych” na trasę wyruszyli zawodnicy w ramach dwóch cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE. Kolarze rywalizowali na różnych dystansach, w zależności od kategorii wiekowej. Do pokonania mieli od 1 do 4 rund, każda o długości 29 kilometrów. Start i meta usytuowane były w samym centrum Warki, na rynku, a trasa przebiegała przez następujące miejscowości: Piaseczno pod Warką, Dębnowolę, Klonową Wolę, Przylot, Mniszew, Rozniszew i Zakrzew. Zawody w Warce były przedostatnim, 13-tym wyścigiem z całego cyklu. Finał już za tydzień w Żyrardowie. Wśród startujących było 12 zawodników z Warki. Najlepszy wynik w wyścigu FIT RACE osiągnął Przemysław Walczak, który zameldował się na mecie jako 7 (w kat. M2 zajął 4 miejsce). Kilka pozycji za nim, na 11 lokacie dojechał Marcin Ziemecki, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej M4. Więcej informacji o wynikach na www.ztc.pl.

  Dekoracji zwycięzców w wyścigach SUPER PRESTIGE i FIT RACE dokonali Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, prezes zarządu ŻTC Kazimierz Kwiatkowski oraz wiceprezes zarządu ŻTC Wojciech Pawelec.

  Galeria zdjęć z Pikniku „Aktywne Lato w Warce” autorstwa Rafała Donicy – kliknij tutaj.

  Organizatorami zmagań kolarskich w Warce było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów a lokalnymi partnerami: Samorząd Warki, Stowarzyszenie W.A.R.K.A., Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce oraz Sklep Rowerowy ROWEROLOGIA. 

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE