Więcej
  Strona głównaSportPływaniePływaczki z UKS OLIMPIC Warka dominują w stylu klasycznym

  Pływaczki z UKS OLIMPIC Warka dominują w stylu klasycznym

  W dniach 31.05 – 01.06. 2013 r. na obiektach Wodnego Parku „Warszawianka” odbyły się Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu. Zawody były prowadzone na basenie 50 metrowym. Do zawodów przystąpiło 58 klubów i 620 zawodników z całej Polski.

  UKS OLIMPIC Warka reprezentowało 13 zawodników. Nasi młodzi pływacy spędzili 2 dni, w tym Dzień Dziecka, walcząc o jak najlepsze wyniki w 68 konkurencjach. Nie jesteśmy przesądni i „13” była dla nas bardzo udana. Nasi zawodnicy poprawili 50 rekordów życiowych.

  Największe emocje jednak wywołuje zawsze styl klasyczny dziewcząt z rocznika 2000 i chłopców z rocznika 2002. Tak było i tym razem. Kolejny raz zawody na Warszawiance zdominowały Natalia Kościanek i Aneta Chmielewska. Dorobek dziewcząt wygląda następująco:

  • Mistrzynią Warszawy na 50 m stylem klasycznym została Aneta Chmielewska, wicemistrzynią – Natalia Kościanek,

  • na 100 m i 200 m stylem klasycznym Mistrzynią Warszawy została Natalia Kościanek, a brązową medalistką – Aneta Chmielewska.

  Sukces dziewcząt jest tym większy, że od 1 czerwca 2013 r. w swojej kategorii wiekowej są najszybsze w Polsce – I miejsce Natalia Kościanek z czasem 3,00,72 s, II miejsce Aneta Chmielewska – z czasem 3,02,76 s.

  Do dziewcząt dołączył Wiktor Kasprzak – rocznik 2002. To nasza nadzieja w stylu klasycznym chłopców. Wiktor został Mistrzem Warszawy na 50 m stylem klasycznym i dwukrotnie został brązowym medalistą na dystansie 100 m i 200 m stylem klasycznym.

  Przed szczególnym wyzwaniem stanęły nasze najmłodsze zawodniczki – Ola Cieplak rocznik 2001 i Ola Baczyńska – rocznik 2002. Dziewczęta wystartowały na dystansie 200 m: Ola Cieplak stylem motylkowym (IV miejsce) i 200 m stylem dowolnym (rekord życiowy); Ola Baczyńska – 200 m stylem grzbietowym (8 miejsce) i 200 m stylem dowolnym (10 miejsce).

  Wśród juniorów młodszych brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym zdobył Michał Przybylski.

  Z kronikarskiego obowiązku musimy poinformować, że 17 maja 2013 r. w trakcie zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka” (Wodny Park Warszawianka) I miejsce na 100 m stylem klasycznym zdobyła Natalia Kościanek, II – Aneta Chmielewska.

   Kolejny raz zapraszamy do Klubu dzieci i ich rodziców ze szkół w Warce, Ostrołęce, Nowej Wsi i wszystkich innych chętnych.

                                                                                     www.uksolimpicwarka.futbolowo.pl

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE