Więcej
  Strona głównaSportPływaniePływaczki z UKS OLIMPIC Warka dominują w stylu klasycznym

  Pływaczki z UKS OLIMPIC Warka dominują w stylu klasycznym

  W dniach 31.05 – 01.06. 2013 r. na obiektach Wodnego Parku „Warszawianka” odbyły się Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu. Zawody były prowadzone na basenie 50 metrowym. Do zawodów przystąpiło 58 klubów i 620 zawodników z całej Polski.

  UKS OLIMPIC Warka reprezentowało 13 zawodników. Nasi młodzi pływacy spędzili 2 dni, w tym Dzień Dziecka, walcząc o jak najlepsze wyniki w 68 konkurencjach. Nie jesteśmy przesądni i „13” była dla nas bardzo udana. Nasi zawodnicy poprawili 50 rekordów życiowych.

  Największe emocje jednak wywołuje zawsze styl klasyczny dziewcząt z rocznika 2000 i chłopców z rocznika 2002. Tak było i tym razem. Kolejny raz zawody na Warszawiance zdominowały Natalia Kościanek i Aneta Chmielewska. Dorobek dziewcząt wygląda następująco:

  • Mistrzynią Warszawy na 50 m stylem klasycznym została Aneta Chmielewska, wicemistrzynią – Natalia Kościanek,

  • na 100 m i 200 m stylem klasycznym Mistrzynią Warszawy została Natalia Kościanek, a brązową medalistką – Aneta Chmielewska.

  Sukces dziewcząt jest tym większy, że od 1 czerwca 2013 r. w swojej kategorii wiekowej są najszybsze w Polsce – I miejsce Natalia Kościanek z czasem 3,00,72 s, II miejsce Aneta Chmielewska – z czasem 3,02,76 s.

  Do dziewcząt dołączył Wiktor Kasprzak – rocznik 2002. To nasza nadzieja w stylu klasycznym chłopców. Wiktor został Mistrzem Warszawy na 50 m stylem klasycznym i dwukrotnie został brązowym medalistą na dystansie 100 m i 200 m stylem klasycznym.

  Przed szczególnym wyzwaniem stanęły nasze najmłodsze zawodniczki – Ola Cieplak rocznik 2001 i Ola Baczyńska – rocznik 2002. Dziewczęta wystartowały na dystansie 200 m: Ola Cieplak stylem motylkowym (IV miejsce) i 200 m stylem dowolnym (rekord życiowy); Ola Baczyńska – 200 m stylem grzbietowym (8 miejsce) i 200 m stylem dowolnym (10 miejsce).

  Wśród juniorów młodszych brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym zdobył Michał Przybylski.

  Z kronikarskiego obowiązku musimy poinformować, że 17 maja 2013 r. w trakcie zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka” (Wodny Park Warszawianka) I miejsce na 100 m stylem klasycznym zdobyła Natalia Kościanek, II – Aneta Chmielewska.

   Kolejny raz zapraszamy do Klubu dzieci i ich rodziców ze szkół w Warce, Ostrołęce, Nowej Wsi i wszystkich innych chętnych.

                                                                                     www.uksolimpicwarka.futbolowo.pl

  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE