Komputery do pracowni informatycznej w szkole w Michałowie

Komputery do pracowni informatycznej w szkole w Michałowie

Gmina Warka pozyskała kolejne dofinansowanie w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Wniosek złożony w Mazowieckim Programie Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych na modernizację pracowni informatycznej w Michałowie znalazł się na liście do przyznania środków z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zasady konkursu obejmowały dofinansowanie tylko dla jednej szkoły  z terenu gminy.

Komputery,  aby mogły spełniać swoją rolę w edukacji z wykorzystaniem nowych technologii w szkołach, należy wymieniać co kilka lat. Samorządowi wareckiemu udaje się to dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym. Większość szkół otrzymała nowy sprzęt w ramach realizowanych projektów m.in. dotyczących wykluczenia cyfrowego czy podniesienia kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy Warka. Sukcesywnie wsparciem obejmowane są kolejne szkoły wg. zapotrzebowania. Do Michałowa trafi 14 nowych komputerów.  Wartości przyznanej dotacji to 31 tys. złotych i wynosi około 60% wartości zadania.

Urząd Miejski w Warce

 

Udostępnij:
← Smykofonia ponownie w Warce Młodzi koszykarze KS Pułaski trenowali w Gdyni! →

Dodaj komentarz