34 Jesienny Złaz Turystów

34 Jesienny Złaz Turystów

Warecki Oddział PTTK im. W. Krawczyka zaprosił 12 października 2019r młodych turystów na jesienną wędrówkę wśród pół, lasów i sadów. Wybrał teren jeszcze nieznany, nieodkryty przez rajdowiczów. Pogoda wyjątkowo sprzyjała wędrowcom, słonko mocno świeciło, niewielki wiatr owiewał lica zachwyconych uczestników.

Na trasę wyruszyła prawie 130 osobowa grupa z 7 szkół: Machcina, Sułkowic, Wrociszewa, Konar, Ostrołęki oraz dwóch wareckich szkół podstawowych. Pierwsze kroki uczestnicy Rajdu skierowali do miejscowości Rososz, gdzie w swoich progach przyjął ich ks. Kanonik Dariusz Kruszewski, proboszcz parafii Narodzenia NMP. Z historii parafii dowiedzieli się, że kościół powstał w 1985r. Ks. Tadeusz Stokowski, który w 1958r przejeżdżał przez tę miejscowość, wyraził pragnienie, aby to tu powstała parafia. Początkowo pojawiła się kaplica, którą potem rozbudowano, aby powstała piękna i oryginalna świątynia, którą można obecnie podziwiać.

Następnie w radosnej kolumnie wszyscy wyruszyli do szkoły w Machcinie. Po drodze podziwiali uroki spokojnych, mazowieckich wsi. W progach pięknej szkoły powitały turystów wspaniałe mamy i nauczycielka, pani Anna Musiałowska. Na piechurów czekało również ogromne ognisko przygotowane przez niezastąpionego pana Wojciecha Panka, który pełnił rolę ogniomistrza i strażnika ogniska. Dzieci upiekły kiełbaski, które ze smakiem zjadły, ponieważ czekał na nich słodki poczęstunek, smaczne ciasta, przygotowane przez mamy uczniów tej szkoły.

Ogromną radość wywołał na ustach uczestników profesjonalny plac zabaw. Nie miało znaczenia, czy ktoś ma 8 lat, czy 15. Okrzyki zachwytu wyrażały zadowolenie.

Przyszła chwila, aby podsumować wędrówkę. Wszystkich zaskoczył szybko upływający czas, bo sprzyjały i pogoda, i miejsce, i nastroje. Ogromne podziękowania usłyszały: pani Anna Musiałowicz, wspaniałe mamy i państwo Panek, którzy nad organizacją wypadu czuwali cały czas. Słowa te z radością przekazała wiceprezes oddziału, Mariola Bienias, dziękując wszystkim, a zwłaszcza piechurom i opiekunom za tak liczny udział.

Do zobaczenia na szlaku Palmiry 2019.

Zarząd Oddziału PTTK w Warce

Udostępnij:
← Biegacze Pułaskiego na Yerevan Marathon w Armenii Zapraszamy na warsztaty "Razem ścigamy się z cukrzycą" →

Dodaj komentarz