Wyjątkowy dzień dla SKO z Michałowa

Wyjątkowy dzień dla SKO z Michałowa

Zaangażowanie, kreatywność, nieszablonowe podejście do edukacji najmłodszych – tak można najkrócej powiedzieć o opiekunce SKO – Elżbiecie Chojnackiej, która 18 października podczas uroczystej gali zorganizowanej przez PKO Bank Polski z okazji Dnia Edukacji Narodowej została nagrodzona Złotą Odznaką SKO. Pani Elżbieta Chojnacka ma już na swoim koncie wiele odznak i wyróżnień – nagradzana jest każdego roku, a SKO prowadzi 21 lat. Ale ten dzień był szczególny nie tylko dla opiekunki SKO, ale i dla szkoły – Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie zdobyła III miejsce w Polsce w Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli. Nagrodę dla szkoły wysokości 10.000 zł odebrała dyrektor Dorota Pysiak i pani Elżbieta Chojnacka.

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego to ponad 80 lat tradycji. W tej chwili to najstarszy, największy i najbardziej innowacyjny program edukacji finansowej dla dzieci. Od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony nauczycieli, rodziców i oczywiście uczniów.

To właśnie dla tych, bez których SKO nie mogłoby istnieć, czyli nauczycieli, został stworzony z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po raz kolejny najlepsi z najlepszych zostali zaproszeni na uroczystą galę, która w tym roku odbyła się  w pięknej auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Uroczystość prowadził znany prezenter telewizyjny i dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski.

Gala rozpoczęła się oficjalnym powitaniem wszystkich zgromadzonych przez członka Zarządu PKO Banku Polskiego oraz Dyrektora Biura Młodego Klienta,  którzy podziękowali nauczycielom za zaangażowanie w edukację najmłodszych. Gościem specjalnym uroczystości był doktor nauk fizycznych (o specjalności fizyka jądrowa) Tomasz Rożek, który zachwycił zebranych bardzo ciekawym wykładem „Złożoność”.

Najważniejszym punktem wieczoru było jednak nagrodzenie nauczycieli-opiekunów SKO i szkół. Nagrodę odebrało ponad kilkudziesięciu nauczycieli. Są to osoby, które wyróżniają się ponadprzeciętnym zaangażowaniem, pasją i kreatywnością. Pochodzą z małych miejscowości i dużych miast. Każdy ma odmienny charakter i podejście do dzieci i ich edukacji. Łączy ich jedno: wspólnie tworzą nowoczesne SKO. Wszyscy laureaci wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem w swoją pracę – to ich pasja. Codziennie wykorzystują nowoczesne narzędzia edukacji. Na specjalnie dla nich przygotowanej platformie SzkolneBlogi.pl prowadzą blogi. Codzienne wpisy zachwycają różnorodnością i kreatywnością i są odwiedzane nie tylko przez uczniów, ale także przez rodziców i mieszkańców danych miejscowości.

Była to piękna uroczystość i jednocześnie podziękowanie dla nauczycieli – opiekunów SKO, którzy w swoją pracę wkładają mnóstwo czasu, wysiłku i serca.

PSP Michałów

Udostępnij:
← Trenuj MUAY THAI w CeSiR Warka! Święto plonów na "Mazowiecką nutę" w Nowej Wsi… →

Dodaj komentarz