14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDzieci i młodzież „Do Hymnu!”

  Dzieci i młodzież „Do Hymnu!”

  Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju spod jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia.

  Z tej okazji 8 listopada o godz. 11:11 dzieci i młodzież z ponad 14,5 tys. placówek oświatowych w całej Polsce zaśpiewała hymn narodowy.

  Tak było również i w gminie Warka gdzie zarówno przedszkola, szkoły podstawowe jak i średnie dołączyły do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie zaśpiewały 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

  Tego rodzaju inicjatywy uczą najmłodsze pokolenia kształtowania miłości i przywiązania do kraju ojczystego, poznania jego kultury, tradycji oraz symboli narodowych.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE