Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejModa na życie bez uzależnień

  Moda na życie bez uzależnień

  W sobotę, 22 czerwca 2013 roku w Warce na skwerze za „Dworkiem na Długiej”, podobnie jak w innych miastach i miasteczkach Polski, odbyła się plenerowa impreza w ramach akcji Mazowiecka Noc Profilaktyki. Był przegląd plakatów przygotowanych przez uczniów wareckich szkół, wspólne malowanie kredą wielkiego rysunku, pokaz filmu edukacyjno-profilaktycznego – „Więzienie czas stracony”, fotografowanie się na strongmana oraz konkursy z nagrodami. Można było nawet zajrzeć do samochodu policyjnego i porozmawiać osobiście z funkcjonariuszem Policji.

  Wspólną akcję przygotowali: Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej”, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz grójecka i warecka Policja.

  Wszyscy obecni na skwerze  odznaczeni zostali naklejkami  promującymi akcję. Z uwagi na wielki upał, zawiodła troszkę frekwencja i osób było mniej niż się spodziewaliśmy, ale na służbie stawili się oprócz pracowników Dworku: pani Urszula Kutyna – Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu przy Radzie Miejskiej,  panie Iwona Marut, Elżbieta Chojnacka, Magdalena Banyś-Szczepaniak – pracownice Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Warce, pan Ryszard Mołga – z Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Mogliśmy też poznać nowego Komendanta Policji w Warce – Marcina Mieńkowskiego, który przybliżył zebranym uczestnikom imprezy jej ideę i stwierdził, że choć jest nas mała garstka, od czegoś trzeba zacząć a przy okazji następnej  tego typu akcji z pewnością będzie już nas więcej.

  Punktualnie o godzinie 16.oo nastąpił zryw „Wolne serca”. Zgodnie z założeniem akcji każdy jej uczestnik położył rękę na sercu i przez 60 sekund wsłuchiwał się w bicie serca, serca wolnego od uzależnień- od alkoholu, narkotyków i wszelkiego rodzaju środków odurzających ale też od przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

  Tak oto rozpoczęliśmy w Warce modę na życie bez uzależnień.

  Zobacz galerię zdjęć TU!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE