Strona głównaInstytucjeCeSiREmocjonujące mecze Wareckiej Ligi Halowej

Emocjonujące mecze Wareckiej Ligi Halowej

Zbliżamy się do półmetka rozgrywek Wareckiej Ligi Halowej. W niedzielę 22 grudnia rozegrana została ostatnia kolejka I rundy i pierwsza rudny rewanżowej. Jak dotąd liderem rozgrywek jest TEAM KAJAKI24.

W minioną niedzielę 15 grudnia rozegrano aż 13 meczów WLH. Od początku kolejki piłkarze zapewnili kibicom wiele emocji. Rywalizacje rozpoczęliśmy od zaległego meczu pomiędzy ABC TEAM I GIZĄ RACING który zakończył się remisem 1:1. W kolejnym UŚMIECH NAD PILICĄ ograł WETERANÓW 7:1, a GIZA RACING NANKATSU 6:1. W następnym meczu przegrywający UŚMIECH NAD PILICA 0:3 niespodziewanie doprowadził do remisu i o mały włos nie wygrał całego spotkania. Decydujące słowo jednak należało do PRIMY, która ostatecznie zwyciężyła 4:3. W następnym spotkaniu zacięty pojedynek zagrały dwie drużyny z końca tabeli – NANKATSU pokonało WETERANÓW jedną bramka (4:3). Kolejny mecz to zwycięstwo GIZY RACING z RKS CCS 6:3.

W hicie kolejki zmierzyły się PRIMA WARKA i TOP MARKET, czyli drużyn z 2 i 3 miejsca w tabeli. Od pierwszych minut mecz był zacięty i dynamiczny. Emocje w grze udzielały się także zawodnikom i po raz pierwszy za faule akumulowane sędziowie podyktowali karne. W bieżącym sezonie został wprowadzony limit 5 fauli drużynowych na każda połowę spotkania. Za szóste i kolejne przewinienia drużyna karana jest przedłużonym rzutem karnym z 9 m. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali gracze PRIMA AUTO WARKA, którzy zwyciężyli spotkanie 2:1.

W kolejnym spotkaniu DESO pokonało RKS CCS 6:0, a TOP MARKET VICTORIĘ 3:1. Zacięty pojedynek prowadzili także RRŁY KOJOTA z młodym zespołem ABC TEAM. Ci pierwsi strzelili jedną bramkę, która zadecydowała o meczu. Następnie TEAM KAJAKI24 pokonał DESO 5:0, a w kolejnym meczu VICTORIA musiał sporo się natrudzić by zakończyć spotkanie 3:2 ORŁAMI KOJOTA. W ostatni meczu kolejki TEAM KAJAKI24 walczący o utrzymanie się na pierwszym meczu tabeli nie mieli łatwego zadania w pojedynku z ABC TEAM. Młodzi zawodnicy ABC postawili twarde warunki i dopiero w końcowych minutach Kajaki zdobyły bramkę na zwycięstw kończąc mecz wynikiem 2:1.

Jak dotąd I miejsce w rywalizacji zajmuje TEAM Kajaki 24 (28 pkt), a po piętach depcze im PRIMA AUTO Warka (26pkt.). W klasyfikacji strzelców na czele Dominik Madej (TEAM KAJAKI24) – 19 bramek, Przemysław Kulesza (UŚMIECH NAD PILICĄ) – 14 bramek i Dawid Lenarczyk (TOP MARKET) – 14 bramek.