13.2 C
Warka
piątek, 29 września, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeRowery dla katechistów w Afryce od uczniów z Ostrołęki

  Rowery dla katechistów w Afryce od uczniów z Ostrołęki

  Już po raz trzeci uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce wzięli udział  w akcji „Uczynek wiary – rowery dla katechistów w Afryce”. Akcję zainicjował Episkopat Polski a przewodniczy jej organizacja MIVA Polska. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy w różnych krajach afrykańskich. Dzięki naszemu wsparciu zakupiono kilka rowerów dla katechistów z Ugandy i Tanzanii. Pomagając im wspieramy misjonarzy w lepszym dotarciu z Ewangelią do jak największej liczby osób. Jako wyraz wdzięczności obdarowani przesłali nam zdjęcia oraz indywidualne, listowne podziękowania w swoim ojczystym języku wraz z polskim tłumaczeniem. Organizacja MIVA Polska uhonorowała naszą szkołę przyznając nam DYPLOM NIOSĄCEGO CHRYSTUSA.

  Mija również kolejny rok naszego udziału w akcji „adopcja na odległość”. I znów nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Ich zaangażowanie zasługuje na ogromną pochwałę. Poszczególne klasy prześcigały się w pomysłach na zdobycie funduszy dla naszej podopiecznej z Kenii – Pasiny Nyambury. Były więc: ciasta, babeczki, pierniczki, naleśniki, tosty, a nawet własnoręcznie przygotowana wata cukrowa. Dzięki tym staraniom zebraliśmy środki na opłacenie kolejnego roku nauki, podręczniki i odzież dla naszej koleżanki z Afryki.

  W ramach akcji „Kolędnicy misyjni” odwiedzaliśmy domy w naszej parafii zbierając środki dla ubogich dzieci z Amazonii. W ten sposób po raz szesnasty włączyliśmy się w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, które  działa na całym świecie od 175 lat.

  PSP w Ostrołęce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE