Więcej
  Strona głównaSportMaciej Kaszewiak 17. siatkarzem Polski!

  Maciej Kaszewiak 17. siatkarzem Polski!

  Na siatkarski medal wareccy kibice tego sportu będą musieli jeszcze poczekać. Maciej Kaszewiak, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego a na co dzień mieszkaniec pobliskich Lasek, nie sprostał wyzwaniu i niestety nie zagra w finałach Mistrzostw Polski.

  Reprezentant barw gminy Warka wraz ze swoim sportowym towarzyszem Tomaszem Gałuszką zagrali w półfinale mistrzostw kraju w siatkówce plażowej rozgrywanym na szczecińskich boiskach plażowych. Występ w ½ finału Mistrzostw Polski siatkarski duet wywalczył dzięki 4. pozycji zajętej w mistrzostwach województwa dolnośląskiego, która była bezpośrednią przepustką do gry w tymże etapie.

  Aby marzenie o grze w finale mistrzostw kraju kadetów w siatkówce plażowej dla duetu Kaszewiak – Gałuszka  stało się faktem, siatkarze musieli zająć w szczecińskim etapie przynajmniej 4. lokatę. Rozwój gry spowodował, że ten sportowy sen, powoli poczynał się scalać. Siatkarska para Maciej Kaszewiak i Tomasz Gałuszka dotarli do etapu, w którym stoczyli spotkanie o 4. miejsce półfinału Mistrzostw Polski, czyli o bezpośredni awans do upragnionego finału. Niezwykle wyrównany mecz do ostatniej zagrywki nie chciał ujawnić wyraźnego faworyta pojedynku.  To równe rozłożenie szans na siatkarskiej szali spowodowało, że zwycięzców spotkania miał wyłonić tie-break.  Niestety to siatkarskie przełamanie remisu przechyliło szalę zwycięstwa na stronę rywali warczanina i jego partnera.  Mecz zakończył się wynikiem 1 : 2. Ostatecznie Maciej Kaszewiak i Tomasz Gałuszka przegrali mecz o 4. miejsce szczecińskich rozgrywek i zajęli 5. lokatę w  półfinale mistrzostw nadwiślańskiego kraju. Po ostatecznym bilansie okazało się, że zawodnicy zostali sklasyfikowani na 17. miejscu w Mistrzostwach Polski kadetów w siatkówce plażowej, co dla tego młodego i początkującego duetu jest iście dobrym rezultatem.

  Kolejną medalową nadzieją Waki na medal jest start Bartłomieja Malca w Mistrzostwach Polski juniorów w siatkówce plażowej. Warczanin awansował do finału tych rozgrywek z 1. miejsca i już w dniach 18-20 lipca powalczy o krążek z najszlachetniejszego kruszcu.

   

  informacja: Mirosław Malec  
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE