Więcej
  Strona głównaInstytucjeMój wyjątkowy czas na kwarantannie epidemicznej…

  Mój wyjątkowy czas na kwarantannie epidemicznej…

  Kto powiedział, że kwarantanna jest nudna, przygnębiająca i demotywująca?! Na pewno nie mogą tego powiedzieć Uczniowie ze Szkoły imienia Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce.

  Pandemia to określenie wielkiej epidemii, która ogarnia duże obszary (na różnych kontynentach) w tym samym czasie. Przyczyną pandemii jest koronawirus, który przywędrował do nas z Chin. Budzi w nas strach, niepewność, smutek, tęsknotę… za tak zwanym normalnym życiem sprzed wprowadzenia obostrzeń. Od 23 marca, cały nasz kraj objęty został kwarantanną, dlatego też Uczniowie nie mogą chodzić do szkoły a nauka odbywa się drogą online. Początkowo Dzieci ogarnęła radość, że mogą zostać w domu. Po pewnym czasie jednak zaczęła grozić braci szkolnej nuda.

  Na szczęście wygraliśmy z bezowocną, szarą rutyną i nie ulegliśmy apatii! Uczniowie z PSP w Ostrołęce nie nudzą się podczas kwarantanny epidemicznej. Ciekawe, czy wiecie dlaczego? Dbają o to kreatywni i zaangażowani Nauczyciele. Zdalne lekcje nigdy nie są monotonne. Nasi Pedagodzy, w ciekawy sposób prowadzą zajęcia i bardzo się starają, byśmy nie stracili zapału do nauki. Korzystają z różnych zasobów, źródeł wiedzy, platform edukacyjnych oraz czerpią pomysły ze swojej nieograniczonej wyobraźni po to, by zainteresować, zainspirować Uczniów i sprawić, by zdobywanie wiedzy było frajdą, przyjemnością. Niemal codziennie kreują najróżniejsze projekty oraz konkursy – motywujące Dzieci do rozwoju zainteresowań i talentów. Nauczyciele są cierpliwi i wyrozumiali oraz dają dużo czasu na wykonanie zadań. Za oryginalne, wartościowe prace można dostać znakomite oceny, poprawić średnią na koniec roku szkolnego, pokazać się z lepszej strony. Jeden z Uczniów mówi nam: „Taka kwarantanna mogłaby trwać wiecznie! Nie ma czasu na nudę! Na dodatek możemy rozwijać kreatywność oraz własne pasje! I jeszcze do tego uczyć się w swoim domu, w przyjaznym pokoju, przy ulubionym biurku…”. Okazało się, że Nauczyciele nie są nudni ani zgnuśniali i kiedy trzeba potrafią odnaleźć się w młodzieżowym świecie internetowym. Jak widzicie kwarantanna nie musi być taka straszna i frustrująca! Zwłaszcza dla Uczniów, którzy są uczeni pozytywnego myślenia i czują się przez Dorosłych – troskliwie zaopiekowani, ale również doceniani i wyzwalani z lenistwa.

  Uważam, że dzięki ważnym, szkolnym inicjatywom Uczniowie potrafią już mądrze oswajać stres związany z koronawirusem, umieją „włączyć” pozytywne myślenie nawet w trudnych sytuacjach i zadbać o samorozwój. Sądzę, że to czas nauki nowych rzeczy i umiejętności –  nie tylko dla Uczniów, ale również i dla Dorosłych. Mam nadzieję, iż po powrocie do szkoły Nauczyciele – będą często korzystać z tego, czego nauczyli się podczas kwarantanny. Zaś nam – Uczniom – pozostaną w pamięci wszystkie, wspólne, piękne chwile, które w tym przypadku – przed komputerem potrafiły ŁĄCZYĆ, a nie dzielić. Okazało się, że gdy potrzebujemy wspólnoty, gdy tęsknimy za rówieśnikami – to nie istnieją bariery, granice, przeszkody i choćby śniadania możemy jadać z całą klasą wirtualnie. Małe gesty – wzmacniają więzi, a małe rzeczy coraz bardziej teraz cieszą…

  PSP w Ostrołęce, Uczeń, kl. V

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE