Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejOddajmy cześć walczącym o wolność

  Oddajmy cześć walczącym o wolność

  II wojna światowa to największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 roku i obejmujący zasięgiem działań prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.

  We wtorek 1 września 81 lat po wybuchu II wojny światowej uczcimy pamięć walczących i poległych w tym konflikcie zbrojnym. Będziemy wspominać także 76. rocznicę pierwszego lotu bojowego 1. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”, który miał miejsce 23 sierpnia 1944 roku nad Warką. Uroczystość odbędzie się w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa o godz. 17:00. Zostanie oprawiona Msza św. podczas której obecni będą modlić się w intencji Ojczyzny. Ze względu na szczególną sytuację epidemiczną nie odbędzie się, jak w poprzednich latach druga część uroczystości przed pomnikiem „Lotników polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej”. Kwiaty przed pomnikiem, w imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Warka i uczestników Mszy św. złoży delegacja władz samorządowych na czele z Burmistrzem Dariuszem Gizką.

  Zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy św. Wspólnie uczcijmy pamięć przodków walczących o wolność naszego Narodu.

  Gmina Warka

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE