Więcej
  Strona głównaOrganizacjeSpełniło się marzenie Pauliny

  Spełniło się marzenie Pauliny

  W dniach 3 – 8 lipca 2013 podczas Podróży Spełnionych Fantazji spełnią się marzenia materialne 14 podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wraz z fundacją marzenia spełniają wolontariusze z Kanady. Rzeczywistością staną się marzenia dzieci z woj. mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego.
  W środę 3 lipca spełniło się marzenie pełnoletniej już Pauliny z Góry Kalwarii,  która walczy z chorobą organiczną serca i zespołem Downa. Dziewczyna od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi, obecnie dodatkowo doszły kłopoty z nerkami i wątrobą. Największym marzeniem Pauliny był laptop z akcesoriami, o którym marzyła już od lat. Nowy sprzęt pozwoli jej choć na chwilę zapomnieć o smutnej rzeczywistości.
  Paulina czekała na gości już na klatce schodowej. Była ubrana w sukienkę wyjściową, specjalnie wystrojona na przyjazd fundacji i wolontariuszy. Paulina jest bardzo radosną osobą, która szybko złapała ze wszystkimi bezpośredni kontakt. Na przyjazd gości wraz z mamą zrobiła pyszne ciasto, które wszystkim smakowało. W podziękowaniu chłopcy dokonali w mieszkaniu małych, ale niezbędnych napraw. Mama Pauliny, która niedawno zachorowała na nowotwór, od wielu lat sama wychowywała trójkę małych dzieci. Teraz dwie siostry są na studiach, a Paulina jest miłością całej rodziny.
  Paulina bardzo się cieszyła z prezentów – laptopa z akcesoriami. Komputer będzie jej oknem na świat. Dzięki eksperymentalnym lekom na serce dziewczyna jest w stanie chodzić i nie męczy się tak bardzo, ale leczenie ma bardzo duże skutki uboczne. Po lekach Paulinie wysiadają nerki, wątroba, płuca… Mimo ciężkiej choroby dziewczyna nigdy nie narzeka. Mówi, że bez leczenia nie mogłaby już robić nic dlatego cieszy się każdą chwilą.

  Podróżując po Polsce, wolontariusze dzielą się z naszymi podopiecznymi swoimi doświadczeniami. To daje poczucie wyjątkowości dzieciom, często przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci z Polski poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei.

  Spełnianie marzeń podopiecznych  jest możliwe także dzięki marketom OBI, ich pracownikom oraz wolontariuszom fundacji. Wspólnie z marketami OBI już po raz kolejny Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje akcję charytatywną i właśnie dzięki pozyskanym środkom finansowym możemy uszczęśliwić wiele ciężko chorych dzieci spełniając ich fantazje. Dzięki firmie OBI spełniło się już ponad 300 marzeń naszych podopiecznych. Wszystkie można zobaczyć na podstronie fundacji: http://obi.f-df.pl/. Akcja polega na sprzedaży w marketach OBI magazynu wnętrzarskiego „Sztuka Dekoracji” drukowanego i dystrybuowanego przez markety OBI w całym kraju. Do zakupu „Sztuki Dekoracji” za 1 zł zachęcają klientów pracownicy OBI oraz wolontariusze fundacji, głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i licealiści. Cały dochód przekazywany jest na spełnianie fantazji podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

  Fundację można wesprzeć:

  –       przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,

  –       przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
  nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,

  –       „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,

  –       uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,

  –       polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

  Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia
  za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji
  www.f-df.pl oraz listownie.

   Materiał nadesłany przez:

  Fundację Dziecięca Fantazja

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE