TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW
Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWola Palczewska uroczyście otworzyła łowisko i nową altanę!

Wola Palczewska uroczyście otworzyła łowisko i nową altanę!

W piątek 23 października na terenie łowiska Wolanka w miejscowości Wola Palczewska odbyły się zawody wędkarskie będące inauguracją uroczystego otwarcia łowiska oraz podsumowaniem tegorocznych działań mieszkańców. Mimo trudnej sytuacji ze względu na pandemię udało się wybudować cztery pomosty, cztery ławki i kosze na śmieci (dzięki Programowi „Działaj Lokalnie” i Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. zakupiono materiał a pracę wykonali sami mieszkańcy) oraz wybudować altanę (dzięki Gminie Warka, która pozyskała dotację z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw). Mimo trudnej sytuacji aktywność mieszkańców.

Ze względu na bieżącą sytuację związaną z pandemią, w tym roku zrezygnowano z organizacji uroczystego pikniku, a podczas zawodów zachowane zostały wszelkie zasady bezpieczeństwa. Zmagania wędkarzy trwały od godziny 14 do 17. Uczestniczyło w nich 15 mieszkańców wioski. Warunkiem wygranej było złowienie najcięższej ryby.

Zwycięzcami zawodów zostali:

1 miejsce – Karol Marciszewski (nagrody to wędka i kołowrotek)

2 miejsce – Jacek Migdalski (nagroda to wędka)

3 miejsce – Konrad Lenarczyk (nagrody to kołowrotek i plecionka).

Wszystkie nagrody oraz tablica z nazwą łowiska “Wolanka” zostały ufundowane przez jednego z Partnerów „Działaj Lokalnie” – Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”.

Projekt „Otwarcie łowiska Wolanka” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz ze środków lokalnych: Gminy Warka, Starostwa Powiatowego w Grójcu, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, DELTIMA, TRANS-MED oraz osób, które przekazały Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. 1% podatku.

Sołtys wsi Wola Palczewska – Arkadiusz Migdalski 

 

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE