Kolejny etap budowy boiska dla najmłodszych piłkarzy na Stadionie Miejskim

Kolejny etap budowy boiska dla najmłodszych piłkarzy na Stadionie Miejskim

Centrum Sportu i Rekreacji w Warce zakończył kolejny etap budowy boiska dla najmłodszych adeptów piłki nożnej.

Na terenie Kompleksu Lekkoatletyczno-Piłkarskiego od pewnego czasu prowadzone są prace nad przygotowaniem bezpiecznego i funkcjonalnego boiska dla dzieci. Młodzi piłkarze, którzy prowadzą grę na zmniejszonym polu gry, w ilości 4-6 zawodników, z mniejszymi bramkami, potrzebują boiska dostosowanego do ich potrzeb i przedziału wiekowego.

Na przełomie ostatniego miesiąca na wydzielonej przestrzeni pod nowe boisko o wymiarach 60×40 zostało nawiezione dodatkowo dwie patelnie czarnej przesianej ziemi i rozprowadzono ją w celu zrównania ubytków. Wsiano także 120 kg trawy specjalnym siewnikiem do trawy. Dodatkowo od strony chodnika posadzono 65 tuj szmaragdowych tak żeby w przyszłości wyrósł ładny szpaler zielony oddzielający pole gry od pozostałej przestrzeni stadionu. Ponadto uzupełniono ubytki trawy na boisku treningowym stadionu lekkoatletycznego w polu karnym bramkowym.

Teraz wystarczy czekać na efekty przeprowadzonych prac. Mamy nadzieje, że nowe boisko posłuży najmłodszym mieszkańcom gminy na długie lata, a także poprawi efektywność ich treningów, pozwoli na sprawne przeprowadzenie meczów i odciąży Orlik, na którym obecnie trenują 4 grupy dziecięce KS Warka i CeSiR.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Piękny Turniej Tańca „O Złote Jabłko” w trudnych czasach… Daj Butelce Drugie Życie w Warce →

Dodaj komentarz