7.3 C
Warka
niedziela, 2 kwietnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeNowe inwestycje w Rodzinnych Ogródkach Działkowych

  Nowe inwestycje w Rodzinnych Ogródkach Działkowych

  Dzięki wsparciu ze strony Gminy Warka w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców z Samorządu Województwa Mazowieckiego udało się zrealizować dwie ważne inwestycje dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Warce.

  W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Winnica 1 postawiono na utwardzonym i odgrodzonym do tego celu terenie wiatę na śmieci. Została ona wyposażona w 4 pojemniki. Dzięki tej inwestycji działkowcy zyskali  porządek i estetykę otoczenia, w którym mile spędzają czas.

  W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Winnica Maki natomiast została wyremontowana stara instalacja wodociągowa, która groziła w każdej chwili awarią ze względu na zardzewiałe już zasuwy wodne, nieszczelne zawory i zdarzające się przecieki. Dzięki inwestycji dokonano m.in. renowacji studni z wodomierzem głównym, wykonano trzy studnie na rozgałęzieniach w alejkach.

  Wartość każdej z obu inwestycji to prawie 25 tys. złotych, z czego 40% pochodziła z budżetu gminy Warka, 40% z dotacji pozyskanej przez Urząd Miejski w Warce ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, zaś po 10% z wkładu własnego ROD-ów.

  Urząd Miejski w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE