Więcej
  Strona głównaInstytucjeKarnawałowy pokaz mody w Michałowie

  Karnawałowy pokaz mody w Michałowie

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.  Jednak w tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, takiego balu nie mogliśmy zorganizować. Ale w zamian odbył się karnawałowy pokaz mody. Była muzyka, kolorowe światełka, balony i … i prawie profesjonalny „wybieg” na szafirowym dywanie. Tego dnia już od rana w szkole pojawiały się barwne postacie, a jedna z sal zamieniła się na chwilę w miejsce najprawdziwszego pokazu mody.

  Na początku dzieci obejrzały krótki film edukacyjny na temat historii karnawału oraz związanych z nim tradycji w różnych krajach. A potem nastąpił długo wyczekiwany pokaz mody. Dzieci z ogromnym przejęciem, a niektóre z lekką tremą, kolejno prezentowały swoje stroje na „wybiegu”. W pokazie wzięły również udział wychowawczynie klas I – III. Wszystkie modelki i modele otrzymali gromkie brawa i drobne upominki. Ale to nie był koniec atrakcji. Naszą uroczystość odwiedził gość specjalny – Hatetepes. Kto to taki? SKO-wicze to wiedzą, ale niewtajemniczonym należy się wyjaśnienie. Hatetepes to pancernik – maskotka SKO, którego zadaniem jest wprowadzać dzieci w świat finansów, ale przede wszystkim dbać o ich bezpieczeństwo w sieci. Opowiedział dzieciom, jak bezpiecznie korzystać z serwisu SKO. Na zakończenie opiekunka SKO nagrodziła uczniów najbardziej zaangażowanych w program edukacji finansowej w I półroczu roku szkolnego 2020/2021 drobnymi upominkami. Potem wszyscy rozeszli się do swoich sal i tam we własnym gronie kontynuowali zabawę, której tak bardzo nam brakuje w ostatnim czasie.

  Dzieci pomimo tego, że osobno i tak bawiły się świetnie. A wspólne karnawałowe harce nadrobimy w przyszłym roku.

  PSP Michałów

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE