7.9 C
Warka
piątek, 7 października, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeMłodzi turyści powitają wiosnę... bardzo nietypowo

  Młodzi turyści powitają wiosnę… bardzo nietypowo

  Niestety ze względu na sytuację epidemiczną, zaplanowany na najbliższą sobotę 20 marca „Rajd Pieszy WITAJ WIOSNO po 7 wiekowym grodzie” odbędzie się w zupełnie innej, niż dotychczas formule…

  Normalnie, wspólna zabawa polegałaby na przejściu kilkuset młodych turystów z „Marzannami” głównymi ulicami Warki, przystanku na wareckim Rynku oraz wspólnym finałowym ognisku nad Pilicą. Tym razem niestety nie będzie tak „kolorowo”. Każda drużyna, w symbolicznym składzie, ale z tradycyjną, ekologiczną „Marzanną” przejdzie trasę indywidualnie. Dokumentację zdjęciową przekaże koordynatorowi akcji z wareckiego oddziału PTTK dzięki czemu powstanie wiosenny foto-album.

  Wydarzenie organizowane jest w związku z przypadającym w tym roku 700-leciem Warki. Głównym celem dla każdego uczestnika będzie poznanie tradycji związanych z powitaniem wiosny oraz zwiedzenie zabytkowych obiektów, które związane są z historią naszego miasta.

  PTTK o/ w Warce

   

  Avatar photo
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE