Kluseczki babci Reginy – ulubione danie dzieciństwa!

Kluseczki babci Reginy – ulubione danie dzieciństwa!

Przedstawiamy kolejną propozycję z katalogu dań odznaczonych certyfikatem „Jabłko na Widelcu”, którego koordynatorem jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Zaproponowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Gośniewicach kluseczki kładzione z jabłkami, to danie szczególnie polecane fanom tradycyjnej, aromatycznej, babcinej kuchni.

Przepis pochodzi ze starej książki kucharskiej wykorzystywanej przez członkinie KGW w Gośniewicach w latach 70-tych ubiegłego wieku! Jedną z Pań była owa babcia Regina wyznająca zasadę, że w kuchni nic zmarnować się nie może.

Dawniej gospodynie poszukiwały przepisów, wykorzystujących łatwo dostępne składniki, na bazie których można było przygotować zdrowe, pożywne dania i przekąski. Jabłka stały się jednym z podstawowych produktów wykorzystywanych przy sporządzaniu przysmaków, które  przypominają najlepsze smaki dzieciństwa.

Koło Gospodyń Wiejskich w Gośniewicach chętnie dzieli się przygotowanymi przez siebie lokalnymi przysmakami, które można kupić w firmowym sklepiku czynnym w każdy piątek w godz. 17-19 w siedzibie OSP Gośniewice.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Przepisy KGW nagrodzone w ramach konkursu „Jabłko na Widelcu” zostały opublikowane w broszurze „Spiżarnia królowej Bony”, którą można nieodpłatnie nabyć w siedzibie Stowarzyszenia W.A.R.K.A. (ul. Warszawska 45).

Udostępnij:
← Kolejne danie z certyfikatem „Jabłko na Widelcu” 700 lat Warki… Rok 1564… „Warka – pierwsze miasto po Warszawie w dawnej ziemi czerskiej i warszawskiej” →

Dodaj komentarz