2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDzień języków obcych w wareckim liceum

  Dzień języków obcych w wareckim liceum

  Tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce jest coroczny Dzień Języków Obcych.

  Jest to święto wszystkich języków, które nauczane są w wareckim liceum. Uczniowie i nauczyciele języków przygotowują wiele atrakcji: prezentacje, piosenki, konkursy. Tradycją jest wystawienie sztuki w języku angielskim przygotowywanej pod opieką p. Janusza Rejncharda. W tym roku niemożliwe było zorganizowanie stacjonarnego Dnia Języków Obcych. Nauczyciele nie poddali się jednak i postanowili przygotować ten dzień online.

  22 marca 2021 r. na stronie szkolnego Facebooka znalazły się liczne atrakcje związane z językami obcymi. Mogliśmy posłuchać „Ody do radości” – hymnu Unii Europejskiej – nagrania z Europejskiego Dnia Języków Obcych (EDJ) w wykonaniu międzynarodowego chóru oraz przeczytać informację o utworze.

  Na platformie Facebook przedstawiono w formie filmików wyniki międzyszkolnego konkursu „Deutsche Malerei aufs Neue“. Był to projekt germanistek z okolic Warki i Grójca, obejmujący aż 10 szkół: 3 średnie i 7 podstawowych. Uczniowie odtwarzali za pomocą rekwizytów z własnego otoczenia wybrany obraz niemieckiego malarza. Wszystkie prace były wyjątkowe – zapraszamy do obejrzenia filmików.

  Na profilu znajduje się również filmik pokazujący wyniki szkolnego konkursu „Idiomy angielskie i niemieckie”, zorganizowanego przez nauczycielki j. angielskiego p. Małgorzatę Banyś i j. niemieckiego p. Urszulę Jaworską. Bezkonkurencyjna okazała się praca Aleksandry Kubickiej z klasy 1b.

  Ponadto w tym dniu odbyły się dwa konkursy w formie Quizizz.

  W konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych najlepsi okazali się: Natalia Szcześniak, Martyna Brzeżnicka, Aleksandra Dyga i Wojciech Winiarek.

  W konkursie z wiedzy ogólnej o krajach i językach najlepszymi okazali się: Alex Kurowski, Michał Cybulski i Damian Skrzypczak.

  Na profilu znalazły się też ciekawostki o językach, przykłady odgłosów zwierząt w różnych językach, informacje o znanych poliglotach.

  Osoby zainteresowane tanimi wyjazdami mogą dowiedzieć się jak niemal za darmo wyjechać do Niemiec i dlaczego wobec tego warto uczyć się tego języka.

  Wszystkie informacje znajdują się Facebooku Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego. Zapraszamy do obejrzenia wpisów z 22 marca, zwłaszcza filmów pokazujących prace uczniów: www.facebook.com/liceum.warka

  Urszula Jaworska

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE