Więcej
  Strona głównaInstytucjeKronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  W nocy z 10/11 kwietnia 2021 r. w Warce nieznani sprawcy dokonali kradzieży zaparkowanego na ulicy przed posesją samochodu osobowego Mazda CX-5 na szkodę mieszkańca Warszawy.  Do chwili obecnej nie ustalono sprawcy tego przestępstwa jednak Policja z Warki bardzo prosi o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców i odzyskania utraconego mienia. Sprawcy za popełnienie tegoż czynu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

  2 kwietnia 2021 r. policjanci z Komisariatu Policji w Warce zostali poinformowani o kradzieży katalizatora od samochodu Citroen Jumper oraz 4 sztuk wałków przekaźnika mocy na szkodę mieszkańca gminy Warka. Do chwili obecnej nie ustalono sprawcy tego przestępstwa, jednak Policja z Warki bardzo prosi o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców i odzyskania utraconego mienia. Sprawcy za popełnienie tegoż czynu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

   

  Serdecznie Witam mieszkańców miasta i gminy Warka.

  Od 15 maja 2021 roku Minister Zdrowia poinformował, że został zniesiony  obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych. Nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby m.in.: obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym. Maseczki trzeba też nosić w obiektach handlowych lub usługowych, i na targowiskach (straganach). Obecnie w imprezach i spotkaniach organizowanych na świeżym powietrzu albo w lokalu może uczestniczyć maksymalnie 25 osób w tym, że do liczby osób nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

  Ponadto informuję, że 20 maja 2021 r. weszła w życie ustawa z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, która reguluje status hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego i urządzeń wspomagających ruch oraz zasady korzystania z tych urządzeń w ruchu drogowym. Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie – Prawo o ruchu drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Należy podkreślić, że hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu.

  Ostrzegam również, że w ostatnim czasie masowo dochodzi do wyłudzeń informacji o numerach kart płatniczych lub danych dostępowych do usług bankowości elektronicznej od osób wystawiających ogłoszenia na przykład na portalu OLX. Przestępcy wyłudzają dane pod pretekstem przekazania zapłaty za towar lub usługę. Robią to poprzez wysłanie linku do fałszywej strony www, na której pokrzywdzony podaje swoje dane. Dlatego ostrzegam przed niebezpieczeństwem związanym z tego typu atakami i proszę, aby zawsze pamiętać, że dane dostępowe do konta, dane karty płatniczej oraz dane osobowe to informacje, które powinny być zawsze chronione – nie należy ich udostępniać osobom nieuprawnionym. Ujawniając je narażamy się na utratę swoich pieniędzy, a nawet zaciągnięcie kredytu lub pożyczki. Jeśli ktoś wywiera na Państwa presję i wymusza podjęcie natychmiastowej decyzji lub działań – proszę zastanowić się dwa razy, to może być próba ataku. Warto też zweryfikować wiadomość pod kątem poprawności językowej (np. czy jest napisana poprawną polszczyzną, nie zawiera literówek lub innych błędów).

  Komendant Komisariatu Policji w Warce – kom. Paweł Lewandowski

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE