0.7 C
Warka
środa, 7 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej700 lat Warki... Konkurs fotograficzny "WARKA 700. Warka w obiektywie"

  700 lat Warki… Konkurs fotograficzny „WARKA 700. Warka w obiektywie”

  Wareckie krajobrazy przez siedem wieków swego dotychczasowego istnienia zmieniały się wielokrotnie pod wpływem różnych wydarzeń historycznych, zwiększenia się liczby ludności a także poprawy jakości życia. Tylko w przeciągu kilku lat powstało wiele nowych osiedli, pomników ku pamięci bohaterów związanych z Warką a niedawno zmodernizowany został most kolejowy. Z roku na rok krajobraz miasta zmienia się bardzo szybko.

  Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, „Warka w obiektywie – Rafał Donica” oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zachęcają wszystkich mieszkańców Warki do uwiecznienia Warki w roku jej jubileuszu i wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „WARKA 700. Warka w obiektywie.”.

  Tematem konkursu jest fotografia miasta Warki i terenu gminy.

  Konkurs odbędzie się w czterech kategoriach tematycznych:

  • Mało znane miejsce w Warce;
  • Wokół Warki (zdjęcia wykonane poza miastem – w całej gminie Warka);
  • Moja magiczna Warka (klimatyczne, ulubione miejsce w Warce);
  • Warka nocą.

  W konkursie może wziąć udział każdy. Organizatorzy przewidzieli dwie kategorie wiekowe:

  • Kategoria 1 – uczniowie szkół podstawowych działających na terenie gminy Warka;
  • Kategoria 2 – open – pozostali uczestnicy bez ograniczeń wiekowych;

  Obydwie kategorie wiekowe mogą wziąć udział w każdej z kategorii tematycznych.

  Każdy uczestnik może złożyć do konkursu w czterech kategoriach tematycznych w sumie maksymalnie 12 zdjęć (oznacza to, że uczestnik może przesłać po 3 zdjęcia w danej kategorii tematycznej lub np. po 6 zdjęć w dwóch kategoriach lub inna kombinacja z założeniem zgłoszenia maksymalnie 12 zdjęć).

  Zdjęcia wykonane lub zapisane w technologii cyfrowej nie mogą być mniejsze niż 2000 pikseli na dłuższym boku, rozdzielczość 300dpi. Natomiast w przypadku zdjęć wykonanych aparatami analogowymi – jakość zdjęcia musi być obiektywnie na tyle dobra, aby był możliwy jego ewentualny druk w dużym formacie min. 50x70cm.

  Prace należy dostarczyć do 20 października 2021 r. osobiście do „Dworku na Długiej” lub wysłać mailowo na adres gik.dworeknadlugiej@gmail.com, do których należy dołączyć kartę zgłoszeniową z opisem zdjęć KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ oraz wszelkie zgody niezbędne do przeprowadzenia konkursu.

  Wybrane prace zostaną umieszczone na wystawie fotograficznej. Ogłoszenie wyników konkursu oraz premiera wystawy odbędzie się 11 listopada 2021 r.

  REGULAMIN KONKURSU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE