0.9 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeEdukacja i działanie - zdobądź wsparcie!

  Edukacja i działanie – zdobądź wsparcie!

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zaprasza młode organizacje pozarządowe, które chcą działać na rzecz dobra wspólnego swojej społeczności do udziału w konkursie „Inicjatywy Lokalne”, w którym można zyskać 2.200 zł dofinansowania.

  Do konkursu zaproszone są organizacje które działają od niedawna np. nowopowstałe Koła Gospodyń Wiejskich. Poprzez organizację konkursu Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pragnie zachęcić do udziału organizacje, które jeszcze nie czują się pewnie w pisaniu wniosków o dotacje, aby mogły przejść krok po kroku, od edukacji na szkoleniu do działania w ramach inicjatywy, które zostaną wsparte finansowo.

  Dofinansowane mogą zostać projekty na rzecz dobra wspólnego, jak np. jubileuszu 700-lecia Warki, zdrowia, miejsca spotkań, rozwój seniorów. Każda społeczność może określić to dobro po swojemu.

  – Dla tych, którzy rozważają start w konkursie w lipcu organizujemy dwa szkolenia, na których opowiemy o tym, jak zaplanować projekt, co może być dobrem wspólnym, jak przejść od pomysłu do projektu. Udział w szkoleniu będzie premiowany podczas oceny złożonych wniosków – mówi Dorota Lenarczyk, koordynatorka projektu.

  Równolegle Stowarzyszenie W.A.R.K.A. realizuje konkurs na „Inicjatywy Ekologiczne”, gdzie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne będą mogły uzyskać pokrycie środków w wysokości do 1.500 zł na realizacje działań ekologicznych.

  Szczegółowy harmonogram Konkursów oraz szkoleń znajduje się na stronie www.stowarzyszeniewarka.pl

  Działania realizowane jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach projektu „Sieć Aktywnych NGO z powiatu grójeckiego” oraz „Działam Ekologicznie w grójeckim” dofinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Powiat Grójecki.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE