Strona głównaOrganizacje„Tropem kaczki po wareckich sadach” – nowe certyfikowane danie „Jabłko na Widelcu”

„Tropem kaczki po wareckich sadach” – nowe certyfikowane danie „Jabłko na Widelcu”

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – koordynator Szlaku Jabłkowego w Największym Sadzie Europy przyznało kolejny certyfikat kulinarny w ramach tzw. naboru ciągłego. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy profesjonaliści z branży gastronomicznej: przedstawiciele restauracji, kawiarni, cukierni.

– Cieszy nas, że Nowy Szef Kuchni w Hotelu Sielanka nad Pilicą**** – Mirosław Gutowski, tak chętnie przystąpił do konkursu i zgłosił swoje autorskie dania z jabłkiem w roli głównej– mówi Marzena Pawłowska, jedna z koordynatorek Szlaku Jabłkowego.

– Jabłka to duma wareckiego regionu. To cenny składnik dla dań podawanych zarówno na słodko, jak i wytrawnie. Może je serwować w każdej postaci i o każdej porze dnia. Zaproponowaliśmy cud naszych polskich, wareckich sadów ze znaną tradycyjną recepturą na kaczkę – mówi Mirosław Gutowski.

„Tropem kaczki po wareckich sadach” – bo tak brzmi pełna nazwa dania, które decyzją Komisji Konkursowej otrzymało certyfikat „Jabłko na Widelcu” – podawane jest w towarzystwie sakiewki w kompresowanych jabłek i chili, warzywami julienne w papierze ryżowym na sosie z cydru. Wszystkie składniki pochodzą z okolicznych upraw i hodowli.

– Innowacyjność dania kryje się w sposobie przygotowania mięsa, a mianowicie pierś jest wcześniej wakowana i gotowana w kąpieli wodnej w temperaturze równej 55 *C przez ok, 2 godziny z dodatkiem świeżych ziół i czosnku – zdradza Szef Kuchni.

„Tropem kaczki…” to nowa propozycja w sielankowej karcie dań, ale już cieszy się zainteresowaniem turystów poszukujących regionalnych smaków.

Wszystkich zainteresowanych wyjątkowym połączeniem smaków zapraszamy na degustację do Hotelowej Restauracji.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – organizator Akcji „Jabłko na Widelcu” 

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE