1.3 C
Warka
czwartek, 1 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRPodsumowanie Historycznego Lata w Warce

  Podsumowanie Historycznego Lata w Warce

  Historyczne Lato w Warce już za nami. Ze względu na 700-lecie miasta tematyka zajęć głownie dotyczyła poznawania historii siedmiu wieków Warki. W zajęciach organizowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego uczestnicy mogli zapoznać się z sylwetkami głównych wareckich bohaterów – księcia mazowieckiego Trojdena I, hetmana Stefana Czarnieckiego, generała Kazimierza Pułaskiego czy pułkowników – Piotra Wysockiego i Władysława Kononowicza, poznać lokalne legendy a także zwiedzić okoliczne miejsca związane z historią – zamek w Czersku czy skansen wojskowy w Magnuszewie prezentujący walki na „Przyczółku warecko-magnuszewskim”. Nie zabrakło zajęć sportowych i różnego rodzaju turniejów.

  W tegorocznych zajęciach udział wzięło ponad 100 dzieci (liczonych pojedynczo). Ze względu na ograniczenia epidemiczne w zajęciach codziennie mogło wziąć udział maksymalnie 25 osób. W sumie w lipcu i sierpniu udało się zorganizować 18 dni zajęć.

  Finałem Historycznego Lata w Warce będzie piknik rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 22 sierpnia na wareckim rynku w godz. 12:00-18:00. Będzie on połączony z cyklicznym wydarzeniem jakim jest wyścig kolarski ŻTC Bike Race. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji w tym dwa bezpłatne dmuchańce. Ok. 12:30-13:00 odbędzie się oficjalne podsumowanie Lata w Warce.

  Historyczne Lato w Warce zorganizowane zostało przez wareckie instytucje samorządowe – Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, przy wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komisariatu Policji w Warce oraz Kempingu nad Pilicą. 

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE