0.7 C
Warka
środa, 7 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeSkorzystaj z cyfrowej wypożyczalni książek

  Skorzystaj z cyfrowej wypożyczalni książek

  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce zaprasza do korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA, zawierającej zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy, łącznie prawie 3 431 693 dokumentów (monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism naukowych).

  Dostępne są dwa rodzaje publikacji:

  – niechronione prawem autorskim lub licencjonowane (oznaczone zieloną kropką) – dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez rezerwacji i logowania,

  – chronione prawem autorskim – dostępne na specjalnym terminalu w naszej Bibliotece.

  Jak skorzystać ze zbiorów chronionych prawem autorskim w systemie Academica?
  Aby skorzystać z najnowszych zbiorów cyfrowych (książki, artykuły z czasopism, rozprawy) chronionych prawem autorskim należy zgłosić się Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Warce, w której znajduje się dedykowany terminal dostępu do systemu Academica. Dyżurujący bibliotekarz założy Państwu konto i w kilku prostych krokach pokaże, jak skorzystać ze zbiorów.

  Korzystanie z cyfrowej wypożyczalni Academica jest nieodpłatne, ale teksty chronione prawem autorskim można przeglądać tylko na miejscu, na wydzielonym specjalnie w tym celu terminalu i tylko przez czytelników posiadających naszą kartę biblioteczną.

  Przeglądanie publikacji, które nie są chronione prawem autorskim w systemie Academica możliwe jest na dowolnym komputerze (również domowym) po wejściu na stronę:
  https://academica.edu.pl

  Academica daje możliwość przeglądania publikacji, nie ma możliwości kopiowania książek i artykułów, ich pobierania ani drukowania.

  Z jednej publikacji w jednym czasie w całej Polsce może korzystać tylko jedna osoba.

  W przypadku publikacji cieszących się dużym zainteresowaniem czytelnikom przychodzi z pomocą system rezerwacji.

  MGBP w Warce

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE