2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaSportBartłomiej Malec zagra w finale Mistrzostw Polski seniorów!

  Bartłomiej Malec zagra w finale Mistrzostw Polski seniorów!

  Po wywalczeniu 9. miejsca na Mistrzostwach Europy do lat 22 w siatkówce plażowej Bartłomiej Malec wyrusza na zawody wieńczące tegoroczny sezon rozgrywek siatkówki na pisaku. Turniejem finalizującym przygodę z tą letnią odmianą piłki siatkowej będą Mistrzostwa Polski seniorów.

  Czempionat nadwiślańskiego kraju odbędzie się w dniach 23 – 25 sierpnia w Niechorzu. Wśród 24 siatkarskich duetów rywalizujących na Pomorzu nie zabraknie także wareckich akcentów. Bartłomiej Malec wystartuje w mistrzostwach Polski wraz ze swoim rozgrywkowym partnerem Mateuszem Zarankiewiczem.
  Udział w finale mistrzostw kraju siatkarze mogli wywalczyć dzięki udziałowi w rozgrywkach z cyklu Beach Ball. Ta siatkarska liga miała na celu wyłonienie prawdziwej siatkarskiej plejady Polski. Zawodnicy uczestnicząc w tych miniturniejach zbierali specjalne punkty rankingowe. Ilość oczek na koncie danego zawodnika była adekwatna do wywalczonego w danym turnieju miejsca. Po zakończeniu edycji Beach Ball i zsumowaniu punktów zdobytych przez zawodników we wszystkich miniturniejach prawo gry w finale mistrzostw Polski seniorów otrzymały 24 najlepsze pary. Reprezentant Warki, czyli Bartłomiej Malec w końcowym rankingu został sklasyfikowany na 17. pozycji dającej prawo walki o medal mistrzostw kraju.

  Orlen Beach Volley Tour 2013 Finał Mistrzostw Polski to niezwykle prestiżowy siatkarski turniej, który zrzesza najlepszych krajowych przedstawicieli dyscypliny. Na Pomorzu o medal mistrzostw powalczą między innymi medaliści Mistrzostw Europy i świata, finaliści Mistrzostw Polski czy reprezentanci Polski na tegorocznych mistrzostwach świata rozgrywanych w Starych Jabłonkach.  Wśród tej siatkarskiej ekstraklasy obecny będzie także Bartłomiej Malec. O szansach siatkarza z Warki na nadchodzących mistrzostwach Polski opowiada Mirosław Malec:

  Są to zawody wieńczące sezon. Koniec siatkówki plażowej na dużej i prestiżowej imprezie.  Finał mistrzostw Polski seniorów, to naprawdę mocna obsada siatkarzy grających na boiskach Europy a nawet i świata. Mam nadzieję, że turniej zaobfituje w wielkie emocje oraz małe niespodzianki, które w co wierzę staną się za sprawą naszych chłopaków.  Każdemu życzę jak najlepszego wyniku, ale liczę, że wreszcie Bartkowi I Mateuszowi szczęście zacznie sprzyjać i pokażą na co tak naprawdę ich stać.

  Mam nadzieję, że z Niechorza wrócimy z dobrym wynikiem, który zachęci wielu młodych ludzi do uprawiania tej pięknej dyscypliny, jaką jest siatkówka plażowa – euforycznie zakończył trener Mirosław Malec.

  informacja: trener Mirosław Malec

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE