2.2 C
Warka
wtorek, 31 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeBezpieczny przedszkolak – spotkanie z policjantem

  Bezpieczny przedszkolak – spotkanie z policjantem

  30 września na zaproszenie dzieci i nauczycieli z grup: „Pieski” oraz  „Żabki” przybyli do Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce niecodzienni goście – funkcjonariusze Komisariatu Policji w Warce. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni przez udział w zajęciach na temat zachowania bezpieczeństwa na terenie przedszkola oraz w ruchu drogowym. Każdy przedszkolak jest bowiem uczestnikiem ruchu drogowego – zarówno kiedy jeździ na rowerze, hulajnodze, czy porusza się pieszo. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola. Uświadomienie jak prawidłowo należy poruszać się w ruchu drogowym oraz jak zachować się, gdy spotkamy na swojej drodze obcą osobę. Policjanci przybliżyli dzieciom  najważniejsze zasady poruszania się po drodze i chodniku. W myśl zasady – być bezpiecznym pieszym należy być widocznym – zaproszeni goście wyjaśnili dzieciom jak ważne jest zakładanie kamizelki odblaskowej lub innego elementu garderoby z odblaskiem, gdy poruszamy się wieczorem. Utrwalone zostały również numery alarmowe.

  Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta, jak wygląda mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny  podczas służby. Zobaczyły lizak, prawdziwe policyjne kajdanki,  odznakę policjanta, a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały szczególnie pani aspirant Anecie Ścisłowskiej za wizytę wręczając upominek – laurkę. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych.

  Serdecznie dziękujemy Policjantom z Komisariatu Policji w Warce, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Dziękujemy za bardzo ważne dla nas spotkanie.

  Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE