Więcej
  Strona głównaInstytucjeŚlubowanie pierwszoklasistów w wareckiej "Dwójce"

  Ślubowanie pierwszoklasistów w wareckiej „Dwójce”

  30 września 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W roku szkolnym 2021/2022 wydarzenie to miało wyjątkową oprawę, ponieważ rozpoczęło w szkole Tydzień Obchodów 700-lecia Nadania Praw Miejskich naszemu miastu. Z tej okazji zostało posadzone drzewo, które zakupiła Rada Rodziców i dedykowała  pierwszoklasistom.

  Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Swoje umiejętności zaprezentowali w czasie uroczystości. Pięknie śpiewając, mówiąc o przyjaźni, koleżeństwie, nauce i miłości do Ojczyzny.

  Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką. Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem każde dziecko. Od tej chwili zostali pełnoprawnymi uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie z gratulacjami i słodkimi niespodziankami. Niezwykłym wydarzeniem było wkopanie Kapsuły Czasu, w której znalazły się pamiątki z tego uroczystego dnia.

  Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE