1.7 C
Warka
sobota, 26 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeAkcja „Karma dla psiaka” w PSP w Ostrołęce

  Akcja „Karma dla psiaka” w PSP w Ostrołęce

  Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, wierny i zawsze oddany. Służy też pomocą osobom niepełnosprawnym czy pełni też funkcję ratownika, pomagając dotrzeć do osoby zasypanej przez lawinę śnieżną. Spotykamy też psy policyjne, pomagające wytropić różne podejrzane substancje lub znaleźć zaginionych ludzi. Natomiast psy pasterskie pilnują stada owiec w górach. Jako zwierzęta pociągowe szkolone są psy rasy Husky.

  Co roku 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt – to ten sam dzień, kiedy w kościele wspominana jest postać św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Światowy dzień zwierząt rozpoczął w Publicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce akcję zbierania karmy oraz koców i prześcieradeł dla psów, która trwała przez cały październik. Zebrane produkty zostały dostarczone 12 listopada do Radomskiego Towarzystwa Opieki na Zwierzętami w Radomiu przy ul. Witosa 96 oraz do Schroniska dla zwierząt w Urbanowie, w gminie Jedlińsk. Dostaliśmy od tych placówek podziękowania za przekazane dary, które składamy na ręce naszych uczniów i ich rodziców. Liczymy na wasz udział w kolejnej akcji „Karma dla psiaka” już w październiku następnego roku.

  Szkolne Koło Wolontariatu w PSP w Ostrołęce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE