1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucje„Tydzień życzliwości” w wareckim LO

  „Tydzień życzliwości” w wareckim LO

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego w Warce w dniach 4-8 października odbył się „Tydzień Życzliwości”. Wydarzenie zostało przygotowane z inicjatywy uczennicy Weroniki Mućka. Pod opieką nauczycielki Honoraty Norberciak z pomocą innych uczennic klasy 3: Ewy Alberskiej, Kingi Białoskórskiej i Zuzanny Janowskiej, przygotowano różnorodne atrakcje.

  Każdego dnia na uczniów czekały różne niespodzianki i zadania. Tydzień został rozpoczęty miłym przywitaniem uczniów w szkole – na schodach w liceum pojawiły się kolorowe balony, a tuż obok nich duże motywujące napisy.

  We wtorkowy poranek, przy wejściu do szkoły, na każdego ucznia czekała drobna niespodzianka, w postaci małej karteczki z motywującymi hasłami: „Uśmiechnij się!”, „Promieniejesz!”, „To będzie dobry dzień!”.

  W środę każdy otrzymał ankietę, która dotyczyła mowy nienawiści. Uczniowie mogli odpowiedzieć na parę krótkich pytań odnośnie tego pojęcia, mogli także się podzielić tym, co wywołuje u nich uśmiech.

  Czwartego dnia, na szkolnych korytarzach, pojawiły się brystole, na których każdy uczeń mógł napisać, bądź namalować coś, co stanie się motywacją dla innych.

  W piątek – w ostatni dzień projektu – każdy otrzymał wyzwanie. Należało wylosować daną osobę z klasy, a potem zrobić sobie z nią zdjęcie, uśmiechnąć się do niej lub ją przytulić. Nasza akcja cieszyła się dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Aby przypieczętować Tydzień Życzliwości, przy głównym wejściu wystawiono skrzynki z jabłkami dla wszystkich uczniów. Darczyńcami jabłek byli Państwo Rogozińscy.

  Tak przeżyty tydzień wprowadził szkołę w wesoły i przyjazny klimat. Oby trwał jak najdłużej.

  LO Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE