-7.7 C
Warka
czwartek, 9 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeSztuka prezentowania... po angielsku - w wareckim LO

  Sztuka prezentowania… po angielsku – w wareckim LO

  Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego nie przestaje udowadniać słuszności swojego hasła promocyjnego #WysockiJestOK. 5 listopada 2021 r. w szkole odbył się Dzień Prezentacji w Języku Angielskim. Wydarzenie to kolejny dowód na to, że szkoła to nie tylko tradycyjne lekcje. Każdy, kto kiedykolwiek występował publicznie wie, że to niełatwa sztuka. Tym bardziej w języku obcym!

  W ramach Dnia Prezentacji zgromadzona na auli społeczność szkolna zobaczyła wystąpienia Martyny Brzeżnickiej, Julii Biedrzyckiej, Mateusza Michałowskiego oraz Jakuba Niderli. Uczestnicy musieli przygotować prezentację multimedialną na temat związany z ekologią i wygłosić przemówienie trwające 8-11 minut. Organizatorzy zadbali o wszystkie szczegóły: nie zabrakło właściwego nagłośnienia, sceny, mównicy – wszystko po to, aby stworzyć klimat znany z konferencji czy popularnych TED Talks.

  Warto dodać, że wydarzenie miało charakter konkursowy: jury w składzie Urszula Jaworska, Janusz Rejnchard, Stanisław Podlasek oraz Zbigniew Stępień oceniało poprawność językową, wymowę, warstwę tekstową, estetykę oraz kontakt z publicznością. Swoją opinię mogła także wyrazić zgromadzona publiczność – 127 osób oddało ważne głosy przyznając Nagrodę Publiczności. Wyniki? Tytuł Najlepszego Mówcy oraz Nagroda Publiczności powędrowały do Martyny Brzeżnickiej! Częścią swojej nagrody Martyna podzieliła się z Jakubem Niderlą, który głosowanie publiczności przegrał z Martyną o zaledwie jeden głos. Gratulacje należą się jednak wszystkim występującym: nikt nie miał wątpliwości, że zaprezentowali oni bardzo wysoki poziom. Gratulując mówcom Dyrektor Ewa Karkowska poprosiła członków jury oraz uczestników o rady dla kolejnych uczestników – wiemy bowiem już dziś, że to z pewnością nie ostatni Dzień Prezentacji w wareckim liceum.

   

   

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE