-4.7 C
Warka
wtorek, 7 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjePoprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

  Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

  W dniu 10 grudnia 2021 r. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zadań realizowanych przez gminę Warka dotyczących poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych. W imieniu Wojewody Mazowieckiego w spotkaniu uczestniczył Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, natomiast gminę Warka reprezentował Burmistrz Dariusz Gizka oraz Skarbnik Anna Miodek. Gmina Warka otrzymała łącznie dofinansowanie w wysokości: 493.261,58 zł, ale nie więcej niż 80 % wartości kosztów kwalifikowanych inwestycji.

  W ramach otrzymanego dofinansowania gmina wykona zadania, które poprawią bezpieczeństwo ruchu drogowego na przejściu dla pieszych w Warce: na ul. Armii Krajowej (naprzeciwko przedszkola), na ul. Polnej (naprzeciwko szkoły podstawowej) oraz w obszarze oddziaływania 4 przejść dla pieszych na ul. Jesiennej, Dominikańskiej i Lewandowskiej (na skrzyżowaniu dróg). W Ramach realizacji zadań m.in. powstanie nowe oświetlenie uliczne LED oraz oznakowanie aktywnymi znakami.

  Urząd Miejski w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE