12.8 C
Warka
środa, 22 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDzieci mają swoje prawa... mówią o tym w PSP Michałów

  Dzieci mają swoje prawa… mówią o tym w PSP Michałów

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.

  Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim czym są prawa dziecka i, że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie.

  W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF, pedagog szkolny Karolina Gielniewska-Janusz zorganizowała dla wszystkich uczniów szkoły zajęcia pod hasłem „Mamy swoje prawa”. Tego dnia towarzyszyły nam słowa Janusza Korczaka:

  „Nie ma dzieci – są ludzie”

  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

  Na zajęciach nie brakowało rozmów, uśmiechów, wspólnej aktywności, śpiewu. Tego dnia przede wszystkim dobrze się bawiliśmy.

  Podsumowaniem obchodów było zawieszenie przez każdą klasę niebieskiego serca z wybranym prawem dziecka na drzewku, które zostało umieszczone na holu szkolnym.

  PSP Michałów

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE