Więcej
  Strona głównaInstytucjeO niezwykłej pomocy i sukcesie wolontariatu w wareckiej „Jedynce”

  O niezwykłej pomocy i sukcesie wolontariatu w wareckiej „Jedynce”

  O tym, że niezwykle ważna jest pomoc innym po raz kolejny udowadnia Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce.

  Warto podkreślić, że Wolontariat od bardzo dawna prężnie pracuje pod czujnym okiem koordynatorek Doroty Macioszek i Moniki Manczarskiej, przeprowadzając szereg akcji charytatywnych. Wszystkie te działania mają na celu pomaganie innym, a co za tym idzie otwarcie serca na drugiego człowieka i uwrażliwienie całej społeczności na potrzebujących. Idea samej pomocy, której przyświeca myśl „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” jest powodem do radości i dumy.

  W bieżącym roku szkolnym odbyła się XI edycja konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu, w którym wzięło udział również nasze Szkolne Koło. Zgłoszenia oceniane były pod kątem zaangażowania, innowacyjności, skuteczności oraz partnerstwa w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach. Zwrócono uwagę na fakt, iż bezinteresownie pracują na rzecz drugiego człowieka, niosą pomoc potrzebującym, budują więzi oparte na zaufaniu i solidarności – tacy są wolontariusze z Mazowsza. Ich zaangażowanie i altruizm warto propagować i nagradzać.

  W związku z tym 7 grudnia 2021 r. wręczono nagrody laureatom konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu organizowanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Uroczystość odbyła się podczas I Gali „Rok w kulturze na Mazowszu” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury, a prowadzili ją: dyrektor Teatru Iwona Wujastyk i Artur Orzech.

  W tym znaczącym dla naszej szkoły wydarzeniu wzięły udział: dyrektor Bożena Sobieraj wraz z opiekunką Koła Dorotą Macioszek, które odebrały nagrodę. Nasze Szkolne Koło Wolontariatu zdobyło wyróżnienie za liczne przedsięwzięcia i działalność, między innymi: od prawie 20 lat współpracuje z Placówką Socjalizacyjną PANDA (wcześniej Domem Małego Dziecka w Kozienicach), organizując zbiórki maskotek, imprezy karnawałowe, zajęcia nauki tańca, wspólne wyjazdy i spływy kajakowe. Wolontariusze organizują również Mikołajkowe Koncerty Charytatywne oraz zbierają pieniądze na „Pomoc Ukrainie” czy Polaków na Litwie i Białorusi w ramach akcji „Paczka na Kresy”. Pomagają także przy organizowaniu Dnia Dziecka czy Seniora i nie zapominają też o zwierzętach, dla których zbierają karmę oraz malują budy w schronisku.

  Nagroda i zdobyte wyróżnienie jest znaczącym sukcesem dla naszej szkoły, które nie tylko stanowią źródło satysfakcji, ale również motywują do dalszych działań, gdyż zawsze jest ktoś, kto czeka na pomocną dłoń.

  SP 1 Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE