-1.8 C
Warka
czwartek, 9 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRSenioralne Andrzejki

  Senioralne Andrzejki

  Tradycja ludowa nakazuje, aby w wigilię imienin Andrzeja – patrona Szkocji, Grecji i Rosji zabawić się i wieczór wróżb urządzić. Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także Klubu Seniora „Radość z Życia” sumiennie tą tradycję celebrują!

  30 listopada tuż po wtorkowym wykładzie wareccy Żacy UTW zorganizowali spotkanie Andrzejkowe. Ponieważ brać studencka do zabawy zawsze skora, a wróżby to stary jak ludzkość sposób na poznanie przyszłości, to takiej okazji przepuścić nie mogli i co prawda nie wieczorem, a przedpołudniem Andrzejki odprawili. Była cyganka co to „prawdę ci powie”, ale grosikiem musisz sypnąć; koło fortuny, które przekazywało co nas czeka; a wybrany przez każdego i przebity balonik wróżby z sentencjami wyrzucał. Piękne było to, że w jakiś magiczny sposób los wiedział komu jakie wskazówki i dobre rady dać. Zabawa była przednia, a tradycji stało się zadość! Przy piosenkach z lat 70. i 80. miło upłynął studentom UTW ten czas.

  Warecki Klub Seniora „Radość z życia” działający w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce zorganizował zabawę andrzejkową 27 listopada. Przybyli na nią chętni z zaprzyjaźnionych Klubów Seniora z Jasieńca, Grójca, Grabowa, Michalczewa i oczywiście z Warki. Jak wiadomo, wieczór andrzejkowy to ostatni dzwonek do wyprawienia hucznej zabawy. Wszyscy bawili się wyśmienicie, był czas na integrację, wspólne tańce, rozmowy i plany na przyszłość. WKS Radość z życia organizuje także Zabawę Karnawałową 29 stycznia 2022 r., na którą serdecznie zaprasza wszystkich seniorów. Informacje i zapisy: Jagoda 506 118 626, Regina 605 405 415.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE