15.1 C
Warka
piątek, 9 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeUczniowie PSP nr 2 napisali o Warce do... królowej Elżbiety

  Uczniowie PSP nr 2 napisali o Warce do… królowej Elżbiety

  Obchodzone w 2021 roku 700-lecie naszego miasta podsunęło uczniom wareckiej “Dwójki” pomysł pochwalenia się tym faktem szerszej publiczności. Postanowili więc napisać list do samej monarchini Wielkiej Brytanii – Elżbiety II.

  Uczniowie klasy 7c, pod opieką anglistki Anity Gizy przedstawili Warkę jako wyjątkowo historyczne i piękne miasteczko z bogatą tradycją i wspaniałymi mieszkańcami. Wspomnieli o pysznych jabłkach z naszego regionu, które są eksportowane na cały świat oraz o produkowanym w naszym mieście piwie, które ma równie bogatą historię.

  Na zakończenie zaprosili królową Elżbietę w odwiedziny, aby sama mogła przekonać się o wspomnianych walorach naszego regionu i miasta.

  Po dwóch miesiącach oczekiwania do sekretariatu PSP 2 nadeszła odpowiedź z zamku Windsor. Z uwagi na ilość listów, które otrzymuje królowa, nie jest ona w stanie odpisać na każdy z nich osobiście, dlatego w jej imieniu na list odpisała Mary Morrison – dama królewskiego dworu (ang. Lady-in-Waiting).

  W treści listu czytamy, że królowa bardzo dziękuje za list i że jest zainteresowana faktem, iż nasze miasto świętuje tak ważny jubileusz. Jej wysokość docenia zaproszenie wareckiej młodzieży by osobiście odwiedzić Warkę jednak nie będzie mogła z niego skorzystać w najbliższym czasie.

  List sprawił nam ogromną radość i dużo emocji, ale przede wszystkich zachęcił nas do innych projektów, które rozwijają naszą wiedzę i kompetencje językowe. A przede wszystkim pokazał nam, że świat stoi otworem, tylko trzeba uwierzyć w siebie i działać.

  Anita Giza, PSP nr 2 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE