Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRCharytatywny turniej dla Anielki o Puchar Dyrektora CeSiR

  Charytatywny turniej dla Anielki o Puchar Dyrektora CeSiR

  20 lutego 2022 r. w hali sportowej CeSiR odbył się Turniej Piłki Nożnej, podczas którego drużyny z roczników 2012 rywalizowały o Puchar Dyrektora CeSiR Warka. Podczas turnieju walczyliśmy także o powrót do zdrowia po ciężkiej chorobie nowotworowej Anielki!

  Anielka ma 5 lat i mieszka w Warce. W maju 2021 roku wykryto u niej złośliwego guza mózgu Glioblastoma 4 stopnia. Dziewczynka przeszła dwie ciężkie operacje w UCK WUM w Warszawie, guz został usunięty lecz choroba i proces leczenia mocno wpłynął na zdrowie i ogólne funkcjonowanie dziecka. Obecnie Anielka jest po chemioterapii oraz radiochemioterapii, a z powikłań neurologicznych pozostał niedowład lewostronny, do którego leczenia potrzebna jest długa, ciężka i kosztowna rehabilitacja. Aby pomóc w powrocie do zdrowia Klub Sportowy Warka i CeSiR zorganizowali turniej, podczas którego zbierano środki na koszty leczenia Anielki.

  W części sportowej wzięło udział 10 zespołów: KS Warka I, KS Warka II, Sparta Jazgarzew, FC Mundialito, Viktoria Sulejówek, GKS Chynów, Akademia Sportu Milan Sport, Jeziorka Prażmów, Centrum Radom.

  W pierwszej fazie rozgrywek drużyny podzielono na dwie grupy A i B, gdzie rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. W grze zasadniczej grupę A wygrali zawodnicy Milan Sport, drugie miejsce zajęła KS Warka czerwoni. W grupie B pierwsze miejsce zajęła drużyna Sparty Jazgarzew, drugie FC Mundialito.  Zespoły z miejsc w grupach 3-5 zagrały miedzy sobą mecze o miejsca, zaś drużyny, które awansowały do rozgrywek pucharowych rywalizowały na krzyż w grupach 1-2 i 2-1.

  W pierwszym meczu półfinałowym na przeciw siebie stanęli: KS Warka i Sparta Jazgarzew. Mecz był bardzo zacięty, ale o dwie bramki lepsi okazali się zawodnicy z Jazgarzewa, którzy wygrali 0 – 2. W drugim wyrównanym półfinale zagrał Milan Sport i FC Mundialito, a spotkanie zakończyło się wynikiem 0-1.

  W meczu o III miejsce zagrali KS Warka – Milan Sport. Po zaciętym spotkaniu w regulaminowym czasie gry padł wynik 0:0. Aby wyłonić zwycięzcę meczu rozegrano rzuty karne, w których lepiej spisali się zawodnicy Milan Sport.

  W finale zagrali Sparta Jazgarzew – FC Mundialito. I tu po raz kolejny po wyrównanym pojedynku padł bezbramkowy remis. Seria rzutów karnych ostatecznie wyłoniła zwycięzcę turnieju, lepszą skutecznością wykazali się gracze Sparty Jazgarzew!

  Klasyfikacja końcowa:
  I miejsce – Sparta Jazgarzew
  II miejsce – FC Mundialito
  III miejsce – Milan Sport
  IV miejsce  – KS Warka
  V miejsce – Viktoria Sulejówek,
  VI miejsce – Centrum Radom,
  VII miejsce – Gks Chynów,
  VIII miejsce – KS Warka Niebiescy,
  IX miejsce – LZS Magnuszew,
  X miejsce – Jeziórka Prażmów

  Uroczystej dekoracji wręczenia medali oraz pucharów dokonał Dyrektor CeSiR Warka Marian Górski i Prezes KS Warka Stanisław Sowiński

  Podczas turnieju odbyły się licytacje na potrzeby kosztownej rehabilitacji Anielki. Do wylicytowania była m.in. Koszulka REPREZENTACJI POLSKI z autografami zawodników, Koszulka LEGII WARSZAWA, Koszulka RADOMIAKA RADOM z podpisem Leândro Rossi Pereira, Koszulka Zawodników Radomiaka Radom,  Koszulka Piotra Wlazło, Piłki z autografami zawodników, Szaliki,  Koszulka WISŁY PŁOCK z autografem Rafała Wolskiego, Koszulka Zawodnika Legi Warszawa Koszykówki z autografem Łukasza Koszarka i wiele innych akcesoriów sportowych! Licytujący spisali się na medal!  Wszystkim licytującym, wygrywającym i darczyńcom nagród bardzo DZIĘKUJEMY!

  W czasie turnieju działała także kawiarenka prowadzona przez Rodziców zawodników z Warki, wszyscy kibice, rodzice mogli posmakować najlepszych wareckich słodkości.

  Serdecznie podziękowania dla: Burmistrza Warki Dariusza Gizki za objęcie Patronatem Turnieju, Mariana Górskiego Dyrektora CeSiR Warka za Puchary i Medale, Piekarni Kazana, Restauracji Albero, firmy Multi Smak Damian Miśkiewicz, MZPN, ROZPN, Pawła Maciejewskiego – Prowadzącego Turniej, Marka Traczyka za Opiekę Medyczną, Patryka Witkowskiego i Damiana Durajczyka za sędziowanie meczów oraz dla Sebastiana i Marcina za opiekę nad zespołami. Dziękujemy także Reprezentacji Dziennikarzy za przekazanie vouchera o wartości 1500 zł którego wygrali podczas turnieju oldboy z okazji 100-lecia MZPN. Podziękowania również dla Rodziców zawodników z Warki, którzy włączyli się w pomoc i licytacje, wszystkim młodym zawodnikom i trenerom za obecność. Dziękujemy za wsparcie akcji i pomoc w powrocie do zdrowia Anielki!

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE