-0.4 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDni Otwarte w LO Warka

  Dni Otwarte w LO Warka

  W dniach 4 – 5 kwietnia 2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego odbyły się „Dni Otwarte”. Wszyscy goście byli witani przez Zuzannę Dąbrówkę, Oliwię Szypulską, Julię Orłowską i Oliwię Kołodziejską z klasy IIa, które stworzyły specjalny Komitet Powitalny na tę okazję oraz dwie hostessy Iwonę Siedlecką i Ewę Alberską z IIIap, które częstowały wszystkich chętnych domowymi, własnoręcznie przyrządzonymi wypiekami.

  Naszą placówkę odwiedzili uczniowie szkoły podstawowej nr 1 i 2 w Warce oraz szkół podstawowych z Nowej Wsi, Michałowa, Dębnowoli, Sułkowic, Chynowa, Watraszewa, Rozniszewa, Zbroszy Dużej, Jasieńca oraz Konar, żeby przyjrzeć się i zapoznać z funkcjonowaniem placówki oraz poznać ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/23. Spotkania rozpoczynały się w szkolnej świetlicy od powitania przez panią dyrektor Ewę Karkowską wszystkich gości oraz zaproszenia ich do obejrzenia przedstawienia w języku angielskim pt. „Hansel and Gretel” według scenariusza Janusza Rejncharda, który wspólnie z uczniami wyreżyserował ten spektakl. W tym oryginalnym przedsięwzięciu wzięli udział: Marta Chmielewska (Gretel – IIa), Igor Wrona (Hansel – Ia), Martyna Gołąb (Witch – III ap), Julia Biedrzycka (Girl – IIa), Mateusz Michałowski (Father – IIIap), Natalia Kozerska (Stepmother – IIIag), Wiktoria Figarska (Susan – IIb), Oskar Mućko (Tommy – IIb), Weronika Gizka (narrator – IIb). Wielkim zaangażowaniem w organizację tego spektaklu wykazali się Jakub Rogoziński (artistic director – IIIbp), Piotr Szymaniak (recording superviser – IIIbp) oraz uczniowie, którzy przygotowali dekoracje sceniczne z klasy IIIbp: Wiktoria Popowicz, Julia Król, Aleksandra Zapaśnik, Oliwia Dłuska, Oliwia Gorgoń i Zuzanna Woźniak z klasy IIb.

  Po zakończeniu części artystycznej Dyrektor szkoły Ewa Karkowska zapoznała uczniów z ofertą edukacyjną, wynikami matur oraz zasadami rekrutacji. Zbigniew Stępień wyszczególnił co wyróżnia szkołę od innych podobnych placówek edukacyjnych. Następnie głos zabrali uczniowie. Martyna Brzeżnicka z IIIag opowiedziała o tradycji, infrastrukturze naszej szkoły, akcjach charytatywnych, współpracy z lokalnymi organizacjami oraz dwóch grupach teatralnych prowadzonych przez Dyrektor Ewę Karkowską oraz ks. Piotra Jaworskiego. Julia Biedrzycka z IIa podkreśliła, że stawiamy na użycie wiedzy w praktyce oraz wspomniała o Dniu Prezentacji organizowanym przez nauczyciela Zbigniewa Stępnia, wieczorach filmowych i konkursach przedmiotowych w naszej szkole. Paweł Szymaniak z IIb zauważył, że nie samą nauką człowiek żyje i wspomniał o organizowanych turniejach koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego oraz licznym udziale młodzieży w Grand Prix Warki.

  Przybyli goście mogli także obejrzeć klasopracownie w których nauczyciele razem z uczniami przygotowali różne niespodzianki dla gości. W pracowni chemicznej, pod czujnym okiem nauczycielki Teresy Ciak, Martyna Gołąb, Agnieszka Rogulska, Paulina Skrzypczak, Sandra Tomala, Zuzanna Luśniewska, Klaudia Jaworska, Mateusz Michałowski, Kinga Białoskórska, Kinga Chajęcka, Natalia Roguska, wszyscy z klasy IIIap, oraz Kosma Jaszczyk z IIap demonstrowali doświadczenia chemiczne. W pracowni języka niemieckiego można było sprawdzić swoją wiedzę w quizie przygotowanym przez nauczycielkę tego języka Urszulę Jaworską, w którego przeprowadzeniu pomagały Natalia Szcześniak i Klaudia Jaworska z III ap. W sali języka angielskiego pod okiem Stanisława Podlaska odbył się quiz o rekordach Guinessa przygotowany przez ucznia klasy IIIbg Gracjana Pietrasiaka. W pracowni geograficznej pani Wiesława Zielonka razem z Amelią Kołacz, Nikolą Orzechowską, Anią Jeżewską, Piotrem Szymaniakiem i Andżeliką Garczyńską z III bp zapraszali przybyłych uczniów na wystawę minerałów i skał oraz do udziału w krótkim geograficznym konkursie wiedzy. „Mistrz rachunku pamięciowego” to tytuł quizu z którym musieli się zmierzyć uczniowie w pracowni matematycznej pani Jolanty Nędzołek. Przeprowadzeniem jego zajęli się uczniowie z klasy IIIbg: Alicja Stefaniak, Gracjan Pietrasiak i Julia Przybylska. Pan Zbigniew Stępień, Karolina Cyngot, Karina Zielińska z IIa oraz Wojciech Bartuszek, Aleksandra Kubicka z IIb zainteresowali sporą grupkę uczniów quizem o Rosji.    W sali informatycznej pani Honorata Norberciak zapoznała zainteresowanych informatyką z budową i działaniem komputera. Pomagali jej Ksawery Bogumił, Oskar Mućko, Kacper Wieczorek i Krystian Lech z klasy IIb. Można było także zapoznać się z historią naszej szkoły oglądając wystawione kroniki w szkolnej bibliotece. Odnajdywaniem ciekawych wydarzeń w kronikach zajęły się Oliwia Dłuska i Amelia Kołacz z IIIbp. Należy wyrazić wielkie podziękowania dla pana Artura Kaczmarka i ucznia klasy Ia Alekstandra Lepa za uwiecznienie tych wszystkich wydarzeń na zdjęciach i taśmie filmowej.

  Dni Otwarte przebiegły w przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że przybyli w tych dniach uczniowie  szkół podstawowych odebrali pozytywnie wizerunek naszego Liceum i zawitają do nas ponownie już we wrześniu!

  LO Warka

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE