-1.1 C
Warka
sobota, 4 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeWareccy seniorzy edukują się medialnie

  Wareccy seniorzy edukują się medialnie

  Liderzy i członkowie grup senioralnych z gminy Warka wzięli udział w szkoleniu z edukacji medialnej zorganizowane przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Zaproszone przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. ekspertki Magdalena Poulain i Grażyna Busse w dniu 27 kwietnia 2022 r. przeprowadziły wareckich seniorów przez świat mediów -zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych (społecznościowych). Odkrywały przed uczestnikami jak one funkcjonują współcześnie oraz pokazały jak media zmieniały się na przestrzeni czasu. Opowiadały seniorom, jak można chronić się przed wypływem niesprawdzonych czy wręcz specjalnie stworzonych informacji (fake newsów), stalkingiem oraz czym jest bańka informacyjna. W części warsztatowej wspólnie dyskutowano jak można zadbać o swój wizerunek (informacje zdjęciowe, prawo do ich publikowania) i czemu to takie ważne. Edukatorki podzieliły się też korzyściami z działań w internecie na przykładzie „Domowego Teatru Radiowego”, który tworzyły z łódzkimi seniorami w czasie pandemii.

  – Jako Stowarzyszenie W.A.R.K.A. staramy się zadbać, by Seniorzy mieli świadomość, jak media kształtują nasze zachowania, jaki mają wpływ na podejmowane decyzje, nie tylko konsumenckie. Dzięki zdobytej wiedzy będą z większą świadomością poruszać się w świecie mediów. – mówi Agnieszka Łeszczyńska, koordynatorka projektu.

  Info. Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

   

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE