1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeWizyta uczniów Zespołu Szkół Specjalnych - filia w Nowej Wsi w wareckiej...

  Wizyta uczniów Zespołu Szkół Specjalnych – filia w Nowej Wsi w wareckiej OSP

  28 kwietnia 2022 r. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu, Szkoła Filialna w Nowej Wsi wybrali się do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej znajdującej się w Warce.

  Podczas spotkania dzieci zapoznały się z pracą strażaków oraz sprzętem jakim posługują się podczas akcji ratowniczych. Najbardziej wyczekiwanym momentem przez dzieci była możliwość przebrania się w strój strażaka oraz siedzenia w wozie strażackim. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie remizy i poznanie historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce.

  Naczelnik straży zaprezentował jak wygląda przygotowanie do akcji ratowniczej. Dzieci dowiedziały się w jakich sytuacjach należy wzywać straż pożarną oraz poznały numery alarmowe.

  W ramach podziękowań dzieci przekazały rysunki, które wykonały samodzielnie na zajęciach plastycznych.

  Po zakończonym pokazie wszyscy wrócili do szkoły autokarem Firmy ,,Auto-Kurs’’, ufundowanym przez Pana A. Majewskiego, za który bardzo dziękujemy.

  Zespół Szkół Specjalnych im. ks. J. Twardowskiego, Szkoła Filialna w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE