Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej„Dary Losu” podczas PodWieczorku Literackiego

  „Dary Losu” podczas PodWieczorku Literackiego

  9 czerwca na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Warce odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Szczepanowską, autorką książki „Dary Losu”. Tym razem, w ramach kolejnego już „PodWieczorku Literackiego” gościliśmy w piwnicach Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”- współorganizatora spotkania. Miejsce nie przypadkowe, gdyż właśnie tam, w murach Dworku bohaterki książki spędzają lato 1935 roku.

  Powieść „Dary losu” porusza problemy uniwersalne: miłość, małżeństwo, przyjaźń, miejsce człowieka w społeczeństwie i jego stosunek do przyrody. Na kartach powieści pojawiają się bardzo dobrze znane nam miejsca: Pałac Pułaskich, Dworek na Długiej, Kawiarenka na Rynku, pobliska Ostrołęka i Michałów. Uczestnicy spotkania z nostalgią i sentymentem wspominali miejsca opisane w książce, a jakże nam bliskie i znajome. Jeżeli ktoś z obecnych na sali nie znał książki, to fragment, który przeczytała autorka niewątpliwie do tego zachęcił. Pani Hania przeniosła nas do Dworku w 1935 roku tak realistycznie, że niemalże razem z bohaterkami czuliśmy zapachy, widzieliśmy kolory, odczuwaliśmy każdą komórką naszego ciała tamten klimat. W trakcie spotkania mogliśmy się dowiedzieć skąd pomysł na napisanie książki i dlaczego takie umiejscowienie powieści. „Dary losu” napisane są językiem pięknym, ukazującym bogactwo słownictwa oraz pietyzm dla szczegółów. Autorka chciała, aby książka pozwalała czytelnikowi delektować się słowem, aby nie były to newsy do dziennika telewizyjnego. W książce jednak każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdziemy w niej sporo historii, jest i wątek romantyczny, jest intryga kryminalna. W trakcie spotkania nie zabrakło pytań od publiczności, ciepłych słów oraz kwiatów dla naszego gościa. Na zakończenie każdy mógł otrzymać dedykację autorki wpisaną do książki.

  Dyrektor

  Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Warce 

  Galerię zdjęć ZOBACZ TU.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE